Zimowy spacer z maluszkiem. Jak zabezpieczyć skórę dziecka?

Zimowy spacer z maluszkiem. Jak zabezpieczyć skórę dziecka?

Warto przeczytać

Młodzi rodzice często obawiają się zimowych spacerów z maluszkiem. Zastanawiają się, czy dziecko nie zmarznie, nie przeziębi się. Tymczasem, codzienne spacery są wskazane, aby wzmocnić odporność u dziecka oraz zahartować jego organizm. Wystarczy jedynie zastosować się do kilku wskazówek związanych z odpowiednim ubiorem i zabezpieczeniem skóry niemowlęcia przed każdym wyjściem.

 

Codzienna pielęgnacja niemowlęcia

Kosmetyki dla maluszka powinny opierać się o naturalne składniki, które nie zawierają szkodliwych substancji o działaniu podrażniającym. Na co dzień pamiętaj zatem o nawilżeniu skóry. W okresie jesienno-zimowym staje się ona zazwyczaj sucha, a przebywanie na zewnątrz może podrażnić delikatną oraz cienką skórę, dlatego warto zastosować preparaty o działaniu nawilżającym. Zapobiegają wysuszaniu naskórka oraz sprzyjają jego regeneracji. Do pielęgnacji twarzy polecamy szczególnie krem odżywczy z Cold Cream od Musteli. Natychmiast odżywia oraz nawilża skórę. Chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także odbudowuje podrażniony naskórek maluszka. Skutecznie chroni przed mrozem oraz wiatrem podczas codziennych spacerów. Dodatkowo, zaopatrz się w balsam do ciała dla niemowlęcia. Ważne, aby dobierać produkty do rodzaju skóry oraz jej ewentualnych dolegliwości. Podczas kąpieli nie szoruj zbyt mocno naskórka. Przykładaj ręcznikiem delikatnie części ciała. Stosuj kojące żele oraz olejki do kąpieli. Powinny one być przeznaczone do wrażliwej, a także suchej skóry. Podrażnić cerę mogę nie tylko czynniki zewnętrzne, ale również syntetyczne oraz gryzące tkaniny, suche powietrze w pomieszczeniach, a także nieprawidłowa higiena. Wpływa to bezpośrednio na stan skóry niemowlęcia. Codzienna pielęgnacja jest szczególnie ważna, ponieważ nie doprowadza do przesuszenia wrażliwych miejsc oraz ich zaczerwienienia. Kilka prostych nawyków sprawi, że zostanie zachowana bariera ochronna skóry maluszka.

Jak się przygotować do zimowego spaceru?

Zanim udacie się na spacer, zadbaj także bezpośrednio o skórę dziecka. Wysmaruj buzię maluszka kremem o działaniu nawilżającym oraz wzmacniającym naskórek. Zwróć uwagę na miejsca, które są bardziej narażone na podrażnienia podczas zimowych spacerów – policzki, usta, broda oraz nos. Ochrona twarzy przed mrozem będzie szczególnie ważna. Zapewni to komfort dziecku podczas spaceru. Pamiętaj także o rączkach, które po zabawie mogą być przesuszone. Działanie wilgoci, mrozu i wiatru osłabia oraz podrażnia skórę. Przed wyjściem na spacer zadbaj o ubiór dziecka. Wskazane jest ubieranie „na cebulkę”. Jednak, nie powinno się tym samym ograniczyć swobodnie wykonywanych ruchów przez maluszka. Wystarczą dwie lub trzy warstwy ubrań, aby zabezpieczyć skórę przed mrozem. Nie można dopuścić do przegrzania organizmu. W jego wyniku zazwyczaj dochodzi do wielu nieprzyjemnych infekcji oraz przeziębień. Wybierz zatem ubrania z naturalnych tkanin, które pozwolą skórze oddychać. Gdy dziecko podczas spaceru jest w wózku, pamiętaj o kocyku, a także takich elementach, jak czapka oraz rękawiczki. Podczas jazdy w wózku, maluszek zdecydowanie inaczej odczuwa temperatury.

źródło zdjęcia: freepik.com

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments