Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do karierze w przyszłym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają zdolność delegowania do lekturze za granicą naszych ludzi jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racje na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest znakomitą formą wysłania pracownika do kolejnego kraju w końcu czasowego pisania funkcji w ostatnim regionu. Należy przy tym pamiętać, że w wszystkim czasie w którym człowiek wykonuje naszą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do karierze w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje zatem wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w drugim państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na rzecz co stanowiło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych pracowników do karierze w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w projektu tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do karierze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy składa się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o książkę lub zlecenie z Naszym pracodawcą, w ruchu spośród tymże musi istnieć zabezpieczony i podejmować minimum od maja u pracodawcy, który zamierza delegować pracownika do karierze w Niemczech. Wymaga w ruchu spośród ostatnim legalnie przebywać na gruncie Polski, mieć danie na produkcję. Konieczny jest materiał emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w poziomie ubezpieczenia społecznego a co istotne aby wystąpić po te teksty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w którym pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych dokumentów trwa kilka tygodni i w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten termin jest też niezbędny aby udowodnić, że rzecz w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia człowieka a z razu po zatrudnieniu nie że on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na stałe w Polsce natomiast jego produkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy i w ramach naszej praktyki w Polsce został wyznaczony do budowania naszych obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i składaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we jakichkolwiek formach i aktywne kierowanie naszych pracowników do Kariery w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – z skutecznej oraz dużej rekrutacji pracowników z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz rada w załatwieniu wszystkich potrzebnych w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z kolejnego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w różnych siedzibach w współzależności z wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy uczestniczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do karierze w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności z części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej to w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do karierze w których ludzie są delegowani przykładają wielką wartość do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla człowieka można wypłacić przecież w postaci ryczałtu czy diety zatem w tryb niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków działalności oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments