Wyprawka dla dziecka - o czym należy pamiętać

Wyprawka dla dziecka – o czym należy pamiętać

Warto przeczytać

Nie ma chyba nic przyjemniejszego w początkowej fazie ciąży niż szykowanie i kompletowanie wyprawki dla dziecka. O czym należy pamiętać? Co jest najważniejsze? Kiedy zacząć?

Wyprawka dla dziecka – o czym należy pamiętać

Nie ma chyba nic przyjemniejszego w początkowej fazie ciąży niż szykowanie i kompletowanie wyprawki dla dziecka. O czym należy pamiętać? Co jest najważniejsze? Kiedy zacząć?

Najważniejsze to to, by po prostu nie dać się zwariować i ponieść zakupowemu szaleństwu! Nieprzemyślane zakupy mogą obciążyć domowy budżet, a na domiar złego można kupić rzeczy, które się zwyczajnie nie przydadzą.

Wyprawka dla dziecka uzależniona od pory roku

Punktem wyjścia do szykowania wyprawki jest pora roku. Pamiętajmy, że maluszek bardzo szybko rośnie i kupując letnie pajacyki dziecku, które rodzi się w zimie zupełnie się nie przydadzą, bo dziecko będzie na nie za duże.

Wyprawkę najlepiej kompletować w drugim trymestrze, czyli nie za wcześnie i nie za późno. Najlepiej by na początku 9 miesiąca cała wyprawka dla dziecka była już gotowa. Podstawą noworodkowej wyprawki są ubranka. Należy wziąć pod uwagę porę roku jak i materiały, z której te ubranka zostały uszyte. Należy zwracać uwagę na skład materiału, najlepsze to te wykonane ze 100% bawełny lub bawełny organicznej. Skóra Malucha w takich ubraniach oddycha, nie poci się i z pewnością można uniknąć problematycznych potówek. Zwracaj uwagę na to, czy body lub pajacyki mają guziki z przodu, a nie z tyłu. Niestety wiele ubranek wygląda pięknie, ale są zupełnie niefunkcjonalne.

Nie można zapomnieć o proszku dla noworodków, proszki dostępne w sklepach zawierają mnóstwo chemii, która może dziecko uczulać i wywoływać alergię.

Pierwsze kosmetyki

Kosmetyki i artykuły chemiczne są następnym bardzo ważnym elementem wyprawki, ponieważ wybór powinien być uzależniony od składu. Skóra noworodka jest delikatna i łatwo można ją uczulić, czy wręcz doprowadzić do powstania alergii. Najbardziej odpowiednie kosmetyki powinny zawierać na etykiecie informację, że mogą być stosowane od 1 roku życia oraz atest, np. Państwowego Zakładu Higieny (PZH), Centrum Zdrowia Dziecka (CZD), Instytutu Matki i Dziecka (IMiD), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA).

Wygląd, czy zapach to czynniki drugorzędne, najważniejszy jest skład, który będzie miał wpływ na zdrowie i komfort dziecka.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments