Wygodnie i ciepło podczas spacerów z wózkiem

Wygodnie i ciepło podczas spacerów z wózkiem

Warto przeczytać

Małe dzieci należy szczególnie chronić przed zimnem. To niezwykle ważne zwłaszcza w chłodne dni jesieni, wiosny oraz zimy.

Z obawy przed wychłodzeniem ciała maluszka wielu rodziców rezygnuje ze spacerów w czasie zimnych miesięcy. To błąd, ponieważ kontakt ze świeżym powietrzem jest bardzo ważny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju małego dziecka. Jak zatem przygotować się do spacerów z małym dzieckiem zimową porą? Doskonałym rozwiązaniem są specjalne śpiworki do wózka.

Skuteczna ochrona przed zimnem i wiatrem

Tradycyjne kocyki i kołderki, którymi rodzice opatulają ciała małych dzieci podczas spacerów z wózkiem, nie zawsze się sprawdzają. Maluchy często rozkopują lub zrzucają z siebie tego rodzaju nakrycia, narażając się na wychłodzenie i owianie zimnym powietrzem. Śpiworki do wózka skutecznie eliminują ten problem. Dokładnie opatulają całe ciało malucha, nie tylko od góry, ale również po bokach oraz od strony plecków. Szczelnie chronią go tym samym przed zimnym wiatrem oraz zapewniają wysoki komfort termiczny. Są zwykle grubsze od zwykłych kocyków, dzięki czemu świetnie sprawdzą się nawet w najchłodniejsze dni roku. Zapinane są na zamek błyskawiczny, dzięki czemu ich obsługa jest łatwa i wygodna, a ulokowanie dziecka w śpiworku trwa krótką chwilę.

Śpiworki do wózka – szeroki asortyment dla każdego dziecka

Które śpiworki do wózka wybrać? W ofercie sklepów z akcesoriami dziecięcymi dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów. Do wyboru mamy modele w różnych rozmiarach oraz kolorach. Wśród nich są śpiworki opracowane z myślą o gondolach oraz wózkach spacerowych. Niektóre świetnie nadają się na zimę, inne przeznaczone są do użytku w okresie przejściowym. Wiele z nich wyposażono w wodoodporny i wiatroszczelny materiał, dzięki któremu skutecznie chronią ciało dziecka nawet podczas opadów atmosferycznych. Na rynku dostępne są też śpiworki do wózka mające formę kombinezonów – tego rodzaju produkty wyposażone są w funkcjonalne rękawy zapewniające dziecku swobodę ruchów.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments