Witamina C

Witamina C jako najlepsza witamina młodości!!!

Diety Opinie Poradnik Suplementy Warto przeczytać Zdowie

Witamina C jako najlepsza witamina młodości!!!

Witamina C przez lekarzy, naukowców oraz kosmetologów nazywana jest „witaminą młodości”. Jest ona odpowiedzialna za nasze zdrowie oraz ochronę naszego organizmu, czy za młody wygląd.

Witamina C nie występuje naturalnie w skórze człowieka w odróżnieniu od roślin czy części zwierząt, dlatego że brakuje nam pewnego enzymu do jej przekształcania. Natomiast doustna suplementacja witaminy C powoduje, że tylko jej niewielka frakcja dostaje się do skóry. Zapotrzebowanie naszej skóry na witaminę C mogą zaspokoić kosmetyki, dlatego też nie pozostaje nam nic innego jak tylko suplementacja tej witaminy w postaci kremów, masek czy serum.

Witamina C jest przeciwutleniaczem, który zwiększa produkcję kolagenu typu pierwszego i typu trzeciego, zapobiega powstawaniu rozszerzonych naczyń oraz likwiduje przebarwienia.

W badaniach klinicznych najczęściej opisywany jest kwas askorbinowy, który ma wykazaną największą skuteczność antyoksydacyjną. Oksydacja powoduje wychwytywanie tlenku ze skóry, który się pojawia w postaci tak zwanych wolnych rodników.

Kwas askorbinowy jest kwasem rozpuszczalnym w wodzie. Powierzchnia skóry ma działanie hydrofobowe, czyli nie lubi tych składników, które są rozpuszczalne w wodzie. Natomiast skóra chętnie przepuszcza składniki rozpuszczalne w tłuszczach. Metodą na zwiększenie przepuszczalności kwasu askorbinowego jest obniżenie pH. Naturalne pH skóry wynosi między 4,5 a 6 w związku z czym obniżenie pH poniżej tego poziomu może być dla skóry groźne i drażniące. Skóry suche borykające się z nadmierną suchością mają pH około 7, dlatego obniżenie pH w kierunku pewnej kwaśności jest bardzo korzystne dla skór suchych, dlatego że łagodzi skórę i zwiększa ilość bariery naskórkowej, czyli tak zwanego płaszcza tłuszczowego.

Witamina C wychwytuje cząsteczki tlenu, które pod wpływem słońca zaczynają atakować naszą skórę. Wolne rodniki powodują, że nasza skóra szybciej się starzeje.

Dlaczego warto sięgać po witaminę C?

– witamina C złuszcza naskórek,

– rozjaśnia skórę,

– pobudza wytwarzanie się kolagenu i elastyny,

– zagęszcza naszą skórę,

– rozświetla cerę,

– spłyca zmarszczki,

– zmniejsza przebarwienia potrądzikowe,

– zmniejsza przebarwienia związane z hormonami,

– chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego,

– rozjaśnia piegi,

– powoduje napięcie skóry,

– wygładza,

– działa przeciwzapalnie,

– wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, czyli redukuje skłonność do ich pękania i zaczerwienienia skóry.

Witamina C pomaga także regenerować cerę oraz wspiera procesy naprawcze:

– polecana osobom palącym papierosy, gdyż witamina C pomaga neutralizować przebarwienia skóry,

– pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry przed zanieczyszczeniami powietrza czy smogiem,

– polecana osobom, które stosują doustną antykoncepcję czy zastępczą terapię hormonalną,

– polecana w okresie menopauzy, nadczynności czy niedoczynności tarczycy, w chorobach wątroby.

Witaminę C warto łączyć z innymi substancjami aktywnymi, naprzykład z kwasem hialuronowym, z witaminą E, retinolem.

Najlepszą linią preparatów zawierających witaminę C jest L-ASCORBIC POWER TREATMENT Doktor Irena Eris. Całkowita kuracja, która trwa 30 dni i składa się z trzech dziesięciodniowych  etapów, które polegają na rozpuszczaniu tabletek o rosnących stężeniu 5 procent- 10 procent- 15 procent w roztworze kwasu hialunorowego oraz roślin bioflawonoidów. Taka aplikacja gwarantuje najwyższą skuteczność preparatu. Kuracja może być stosowana przez cały rok jako specjalistyczna pielęgnacja odmładzająca. Przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry dojrzałej. Przed ponownym powtórzeniem kuracji z witaminą C należy zachować około 30 dni przerwy. Uzupełnieniem takiej kuracji jest równoczesne używanie kremów z witaminą C- na dzień i na noc.

Wszystkie kosmetyki z linii instant l-ascorbic power treatment dostępne są w:

1. Instytucjach kosmetycznych DR IRENA ERIS,

2. Concept store DR IRENA ERIS,

3. Perfumeriach DOUGLAS,

4. W sieci SEPHORA,

5. W sklepach DUTY FREE na lotniskach, oraz

6. W najlepszych perfumeriach w całym kraju.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments