W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

Poradnik

Procedura zatrucia zęba była do niedawna zazwyczaj wykonywana przy leczeniu kanałowym. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zęba oraz przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów oraz tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, żeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie będzie konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów zwykłego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji należycie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części naszego ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba oraz dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments