Thermomix – hit czy kit

Thermomix – hit czy kit

Artykuł Miesiąca

Thermomix to urządzenie do gotowania, które zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Możemy je spotkać nie tylko w profesjonalnych kuchniach restauracyjnych, lecz także tych domowych. Pomimo licznych pozytywnych opinii budzi ono jednak pewne kontrowersje.

Wśród osób, które mają wątpliwości co do Thermomixa, zastrzeżenia rodzi przede wszystkim jego cena. Sprawdźmy zatem, ile on kosztuje i czy rzeczywiście warto go zakupić, ze względu na posiadane funkcje.

Thermomix – ile to kosztuje?

Thermomix to urządzenie kuchenne dostępne jest w dwóch modelach. Standardowa wersja to TM6, która, zgodnie z cennikiem, kosztuje 5.495 złotych. Jego bardziej rozbudowana wersja Thermomix Friend jest nieco droższa. W tym przypadku cena zestawu to 7.210 złotych. Biorąc jednak pod uwagę liczne korzyści związane ze zwiększeniem wygody i szybkości gotowania, nie jest ona wygórowana.

Thermomix – czym jest i jak działa?

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które w znaczny sposób ułatwia gotowanie. Nazwa urządzenia pochodzi od „thermo” oraz „mix”, co oznacza ogrzewanie i mieszanie. W skrócie – jest to jednomisowy robot kuchenny z funkcją podgrzewania oraz z zaawansowanym modułem sterującym. To urządzenie możemy zamówić od bezpośredniego przedstawiciela firmy (Vorwerk). Przed zakupem Thermomixa istnieje możliwość umówienia się na jego bezpłatną prezentację, podczas której zostanie zademonstrowane to, w jaki sposób przygotowuje on różne potrawy.

Thermomix posiada około 20 funkcji, do których oprócz mieszania należą miksowanie, ważenie, siekanie, ugniatanie, gotowanie zwykłe i gotowanie na parze, podsmażanie, emulgowanie i podgrzewanie, blendowanie, ubijanie i mielenie, rozpuszczanie, wolne gotowanie, fermentowanie, gotowanie sous vide czy też funkcja czajnika. Zapewnia zatem oszczędność miejsca i czystość blatów. Co więcej, to urządzenie krok po kroku prowadzi nas przez określony przepis (wczytywany z nośnika lub przez Wi-Fi), wyświetlając niezbędne informacje na zamontowanym na nim ekranie. Dzięki temu nie popełnimy błędów, jak i będziemy na bieżąco informowani na temat statusu przygotowanie danej potrawy. Biorąc pod uwagę te wszystkie zalety, pytanie „Thermomix czy warto”, wydaje się nieuzasadnione. Thermomix jest szczególnie przydatny, gdy dopiero uczymy się gotować lub też po prostu nie mamy na to czasu, ze względu na nasze liczne zobowiązania związane chociażby z pracą.

Jak sfinansować zakup Thermomixa?

Thermomix to urządzenie, na które nie zawsze nas stać, biorąc pod uwagę nasze oszczędności. W takim przypadku możemy się jednak posiłkować produktami finansowymi, takimi jak kredyt gotówkowy. Ze względu na wzrost stóp procentowych, który rzutuje na oprocentowanie takich kredytów, i koszty rat związane z wyższymi odsetkami, możemy zdecydować się na kredyt ze stałym oprocentowaniem. Proponuje go coraz więcej banków działających w Polsce. Jednym z nich jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Dostępny w nim, cieszący się dużą popularnością kredyt gotówkowy ze stałą stopą procentową Równoratka pozwala na skorzystanie z dodatkowych środków w kwocie 5.000, 10.000 lub 15.000 złotych, z korzystną, stałą, okrągłą ratą w wysokości odpowiednio 150, 300 lub 450 złotych przez 42 miesiące, a więc przez cały okres spłaty zobowiązania. Dzięki niemu sfinansujemy zakup Thermomixa i nie będziemy się musieli martwić o to, że przez okres rozliczenia jego zakupu nasza rata będzie się zwiększała w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej w kraju. Do uzyskania kredytu gotówkowego Równoratka wystarczy przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia o dochodach (np. z pracy na etacie lub z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej), bez względu na walutę, w której je uzyskujemy.

Źródła:

Thermomix – ile kosztuje i czy warto go kupić?

https://kb.pl/porady/cena-thermomixa-zobacz-ile-kosztuje-i-gdzie-kupic-thermomix/

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments