Tablice sensoryczne

Tablice sensoryczne

Warto przeczytać

Tablice sensoryczne stają się coraz bardziej powszechne zarówno w klasie, jak i w miejscu pracy. Dzięki możliwości wykorzystania wyświetlacza jako urządzenia z ekranem dotykowym, interaktywna inteligentna tablica pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu zadań. Korzystając z tego narzędzia, wiele osób może zaangażować się we współpracę w celu robienia notatek, dodawania adnotacji do zawartości i udostępniania ekranów.

Tablice interaktywne to lepszy sposób na współpracę i zapisywanie pracy do wykorzystania w przyszłości. Za pomocą rysika lub palca możesz rysować, wyróżniać lub wchodzić w interakcje z elementami za pomocą powierzchni ekranu dotykowego tablicy. Zapisując myśli i pomysły na tablicy inteligentnej, możesz udostępniać, archiwizować i zapisywać notatki jako zawartość cyfrową. Ponadto inteligentna tablica  umożliwia integrację między urządzeniami mobilnymi, takimi jak laptopy, tablety i smartfony. Urządzenia do systemu V można podłączać bezprzewodowo lub za pomocą HDMI. Stamtąd użytkownicy mogą łatwo dodawać adnotacje do treści pobranych z podłączonego urządzenia. Możesz go również użyć w inny sposób: udostępnij swój projekt z płyty, aby natychmiast współtworzyć w czasie rzeczywistym z innej tablicy, przeglądarki internetowej komputera lub tabletu.

O tym warto pamiętać!

Bezpośrednie udostępnianie zawartości z urządzeń sprawia, że prezentacje są bardziej płynne i skraca czas poświęcany na organizowanie notatek. A kiedy skończysz, nie potrzebujesz fizycznej przestrzeni dyskowej. Zawartość z adnotacjami jest zapisywana w chmurze Vibe, aby później użyć jej na wybranym podłączonym urządzeniu. Tablica interaktywna działa jak zwykła tablica, ale dodany komponent cyfrowy umożliwia interakcję z nią na komputerze i zapisywanie zawartości do wykorzystania w przyszłości. Smartboardy są podobne, ale oferują więcej interakcji z użytkownikiem. Technologia Smartboard umożliwia wielu osobom dostęp do tablicy i korzystanie z niej z innych lokalizacji. Trudno jest przyciągnąć uwagę całej klasy w dzisiejszym dynamicznym, napędzanym technologią świecie. Utrzymanie ich uwagi i wykorzystanie technologii na swoją korzyść może być jeszcze trudniejsze. Podobnie jak najlepsi nauczyciele mogą zintegrować życie, sztukę i naukę, najlepsza technologia łączy doświadczenie, projektowanie i naukę, aby skutecznie rozwiązywać problemy. Wielu nauczycieli zintegrowało technologię z klasą z fantastycznymi wynikami. Interaktywna technologia zwiększa zaangażowanie uczniów. Zaangażowani uczniowie są bardziej uważni, a zaangażowanie oferuje cały szereg korzyści: lepsze zrozumienie, lepsze wyniki testów i silniejszą umiejętność czytania i pisania. Ta sama relacja zaangażowania / uwagi dotyczy szkoleń korporacyjnych i uczenia się u dorosłych, dzięki czemu tablica Vibe jest użytecznym narzędziem do nauki w każdej sytuacji uczenia się opartej na współpracy.

Tablice sensoryczne

Uczenie się staje się coraz bardziej zdigitalizowane. Na szczęście technologia staje się również bardziej intuicyjna i zajmuje mniej czasu na wdrożenie. Jednak pomimo tych cyfrowych ulepszeń wiele klas nadal korzysta z tablic opartych na projektorach. Tablice interaktywne oparte na projektorze wymagają więcej czasu na instalację i rozgrzanie. Proces kalibracji może być bardziej skomplikowany niż po prostu montaż wyświetlacza. Ponadto integrator będzie musiał upewnić się, że obraz pasuje, a funkcje dotykowe działają tak, jak powinny. Nawet przy profesjonalnej pomocy instalacja może potrwać co najmniej jeden dzień. A pomiędzy wymianą żarówek a wymianą filtrów, rozwiązania oparte na projektorze mogą być droższe w utrzymaniu przez dłuższy czas. Dla porównania, rozwiązania wyświetlaczy, takie jak tablice cyfrowe, eliminują koszty napowietrznych tworzyw sztucznych i filtrów. Konserwacja odbywa się wyłącznie w razie potrzeby. Technologię tablic interaktywnych systemu Vibe można szybko i łatwo zainstalować i wdrożyć w klasie lub sali konferencyjnej w krótkim czasie. Nie ma projektora, więc instalacja tego w pełni zintegrowanego interaktywnego wyświetlacza zajmuje mniej niż godzinę. Rozwiązania Vibe to samodzielne systemy, które nie wymagają żadnego znaczącego okablowania ani programowania. Innymi słowy, możesz zacząć go używać od razu. Tablice manipulacyjne w chwili obecnej cieszą się coraz większą popularnością.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments