Świetna wiadomość dla przyszłych skandynawistów

Świetna wiadomość dla przyszłych skandynawistów

Polecne i promocje Poradnik

Świetna wiadomość dla przyszłych skandynawistów. Artykuł ma na celu zapoznanie z ofertą studiów skandynawistycznych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

Interesujesz się Skandynawią i wiążesz przyszłość z tym zakątkiem Europy? A może w pracy bezlitośnie wymagają od Ciebie znajomości języka szwedzkiego bądź norweskiego?

Nie stać Cię na studia dzienne bądź już od pierwszego roku studiów chcesz zdobywać doświadczenie zawodowe, nie rezygnując jednocześnie z możliwości kształcenia się a twoja praca uniemożliwia studiowanie w systemie dziennym? Jeżeli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie musisz pomyśleć o studiowaniu skandynawistyki w Wyższej Szkole Europejskiej im.ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Do wyboru masz specjalność szwedzką oraz norweską. Warto dodać, że są to studia dwutorowe, które oprócz nauki języka zawierają także aspekt biznesowy.  Kładziony jest tutaj nacisk na język biznesu.

To dobre posunięcie ze strony władz uczelni, ponieważ pracodawcy po pierwsze coraz częściej wymagają znajomości języka angielskiego oraz drugiego języka obcego nie tylko w kontekście ogólnym lecz także i biznesowym. Poza tym w ofercie znajdują się zarówno studia dzienne jak i zaoczne, co umożliwia studiowanie także osobom, które z różnych przyczyn nie chcą bądź nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę do Krakowa. Warto także wspomnieć  o  innych benefitach, które wynikają ze studiowania na tej uczelni. Studenci filologii szwedzkiej mogą skorzystać z wyjazdów, które są organizowane przez Szwedzki Instytut.

Poza tym kładzie się nacisk na używanie języka.  W programie studiów są przedmioty kulturoznawcze takie jak geografia Szwecji bądź Norwegii czy literatura oraz szeroki wachlarz przedmiotów lingwistycznych takich jak na przykład tłumaczenia, gramatyka opisowa czy konwersacje.  Juże od drugiego roku niektóre przedmioty prowadzone są w języku szwedzkim bądź norweskim, co niewątpliwie sprzyja nauce języka. Gdzie można potem pracować?

Nie tylko jako tłumacz czy nauczyciel. Korporacje, wydawnictwa oraz turystyka to obszary, które wręcz zabiegają o osoby ze znajomością języków obcych a co za tym idzie także szwedzkiego i norweskiego.   Poza tym nie oszukujmy się. Prawda jest taka, że łatwiej gdzieś wyjechać jak zna się nawet podstawy miejscowego języka. Wprawdzie skandynawowie świetnie porozumiewają się w języku angielskim, ale zawsze, gdy słyszą, że ktoś chociaż trochę duka w ich językach to chętniej nawiążą kontakt z taką osobą.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon
 

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments