Sprzęt, który musisz mieć tej zimy.

Sprzęt, który musisz mieć tej zimy.

Aktulności Polecne i promocje

Nie ma złej pogody, tylko złe ubrania. Jedną z pierwszych rzeczy, których nauczyliśmy się w wojsku, było odpowiednie ubieranie się. Jakie to może być trudne niebawem się dowiemy?
Odpowiednie ubieranie się to nauka. Chodzi o utrzymywanie ciepłego powietrza blisko ciała. W końcu tylko ciało wytwarza ciepło. To ciepło musi zostać uchwycone i zatrzymane.

Zasada multi-zespołu.

Niezwykle ważna jest możliwość regulacji temperatury ciała, aby uniknąć pocenia się. Wilgoć w zimne dni może zagrażać życiu. Zasada wielowarstwowości to skuteczny i łatwy sposób na regulację temperatury ciała, aby uniknąć pocenia się.

Jeśli zmokniesz po raz pierwszy, możesz skutecznie wysuszyć ubrania tylko za pomocą ciepła ciała i tej metody ubierania się. Zasadą jest możliwość dodawania lub zdejmowania odzieży w razie potrzeby. Jeśli jest bardzo zimno, użyjesz wszystkich warstw. Jeśli jest gorąco, wybierasz na podstawie warunków (deszcz, wiatr itp.).

To powiedziawszy, pocenie się może zabić. Zasada wielowarstwowości to najlepszy sposób na uniknięcie pocenia się. Zalecana jest również wełna, ponieważ w przeciwieństwie do poliestru pozostaje ciepła nawet po zamoczeniu. Poniżej wymieniono różne warstwy, a także ich funkcję.

Potrzebujesz tego, aby zachować ciepło tej zimy

Warstwa 1 — wiatka termiczna:

Siatka termiczna to prawdopodobnie najbardziej pomysłowa i niedoceniana odzież zimowa. Kiedy jesteś na właściwej wycieczce narciarskiej, zwykle trwa ona tylko z siatką i wiatroszczelną kurtką. Wtedy unikasz zbytniego pocenia się podczas samej podróży.

Kiedy robisz sobie przerwę, możesz zarzucić na nią cienką wełnianą frotę i ewentualnie ponownie wełniany sweter, jeśli jest bardzo zimno. Siatka tworzy wewnątrz ciała cienką i ciepłą warstwę powietrza, która zdziała cuda.

Jeśli spocisz się, a siatka jest mokra, dobrze jest mieć wełnianą piankę wewnątrz ciała, a siateczkę powyżej. Następnie wysycha w mgnieniu oka i jest przyjemny i suchy podczas podróży powrotnej. Spróbuj, nie pożałujesz! Nie są też drogie.

Sweter z golfem i zamkiem błyskawicznym, długim ramieniem i wstawkami na ramionach dla większego komfortu.

Siatkowa cholewka z długimi rękawami.

 

Warstwa 2 – Super bielizna / wełniana pianka.

Ze względu na to, że siatek używasz podczas aktywności, wełna zdecydowanie najlepiej sprawdza się podczas przerw. Nic nie przebije wełny. O wiele lepiej się nagrzewa i utrzymuje ciepło nawet po zamoczeniu. To, że ona swędzi, to tylko mit.

Warstwa 3 – cienki sweterek:

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bieliznę wełnianą, czy poliestrową, nigdy nie pożałujesz odpowiedniego wełnianego swetra. Wygląda bardzo fajnie i jest niezwykle praktyczna. Jeśli jest zimno, dobrze jest założyć na bieliznę cienki wełniany sweter.

Dzięki 100% wełnie zapewnia dobre i ciepłe ciepło, jednocześnie oddycha i odprowadza wilgoć.

Rzeczywiście dalej znajduje się grubszy sweter. Sweter pośredni stosuje się, gdy jest bardzo zimno, pod grubszy wełniany sweter.

Varde to dzianinowy sweter, który pasuje do wszystkiego, ciepły i wygodny, wyposażony w zabudowany dekolt z zamkiem błyskawicznym i otworami na kciuki.

Warstwa 4 – gruby sweter:

Niezwykle ważny jest gruby sweter. To jest waga ciężka. Kiedy przechodzisz od aktywności do stania w miejscu, niezwykle ważne jest szybkie założenie ciepłych ubrań. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie wysuszenie.

Siatka musi być zdjęta, a wełniana bielizna musi być założona. Siatka przechodzi na bieliznę do wyschnięcia. Potem pojawia się sweter. Bez wzgkędu na temperaturę i tak warto zabrać ze sobą gruby wełniany sweter.

Sweter zapewnia zarówno ciepło, jak i izolację, ponieważ ubrania wełniane oddychają i nie stają się wilgotne.

Warstwa 5 – kurtka:

Przy odpowiedniej bieliźnie i warstwie pośredniej w zasadzie wystarczy kurtka przeciwwiatrowa, aby zachować ciepło. Dobra kurtka wierzchnia spełnia swoje zadanie.
Jeśli jesteś zimnokrwista lub potrzebujesz trochę więcej, kurtka puchowa może być dobrym pomysłem.
Gdy temperatura spada, ta kurtka chroni przed zimnem. Jest lekka i można ją łatwo spakować razem.
Kapelusz wykorzystuje tę samą zasadę, co powyżej. Czapka wykorzystuje kombinację siateczki i grubszego materiału, aby stworzyć ciepłą warstwę powietrza wokół głowy. Dotyczy to również szyi.
Innowacyjna dwuwarstwowa odzież z podszewką z polikolonu i wygodną wełną merynosów.
Musisz mieć rękawiczki. Wskazane jest noszenie rękawiczek, które mają razem palce.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments