Śpiwory do wózka na chłodne dni

Śpiwory do wózka na chłodne dni

Warto przeczytać

Śpiworki do wózka- czy na pewno jest to przedmiot niezbędny?

Co jest niezbędne do spacerów z małym dzieckiem? Oczywiście wózek. Warto wyposażyć go także w dodatkowe akcesoria, które sprawią, że przebywanie z maluchem na świeżym powietrzu będzie bardziej komfortowe i bezpieczne. Wśród nich są różnego rodzaju torby, pokrowce zabezpieczające przed opadami oraz owadami, parasolki oraz pojemniki na butelki. Praktycznym wyposażeniem są także śpiworki do wózka, które sprawdzą się w chłodne dni zimy, jesieni i wiosny.

Bezpieczeństwo podczas spaceru

Pediatrzy polecają rodzicom częste spacery z wózkiem. Warto korzystać z nich niezależnie od pory roku oraz wieku dziecka. Kontakt ze świeżym powietrzem jest bowiem niezbędny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju malca. Spacery w chłodne dni grożą jednak wyziębieniem organizmu, przemoczeniem oraz przewianiem. Bez prawidłowego zabezpieczenia ciała maluszka przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi narażamy go na przeziębienie, których konsekwencją może być nawet zapalenie płuc. Kocyki oraz zwykłe kołderki, którymi przykrywamy dzieci w wózku, nie są najlepszym rozwiązaniem. Nie chronią ich przed deszczem i w ograniczonym stopniu osłaniają przed wiatrem. Ruchliwe dzieci z niezwykłą łatwością rozkopują i zrzucają z siebie takie przykrycie. Jak zatem chronić malucha podczas spacerów w chłodne dni? Rozwiązaniem są specjalne śpiworki do wózka, które idealnie nadają się na spacery zimą, wiosną i jesienią, a także w chłodniejsze dni lata.

Śpiworki do wózka i ich zalety

Ze śpiworków korzysta coraz więcej rodziców. Tego rodzaju produkty chronią ciało malca ze wszystkich stron i uniemożliwiają zrzucenie pościeli. To zasługa zamka błyskawicznego, dzięki któremu szczelne opatulenie maluch śpiworkiem jest niezwykle łatwe. Śpiworki do wózka wykonane są ponadto z wodoodpornych i wiatroszczelnych materiałów, dzięki czemu stanowią doskonałe zabezpieczenie przed opadami deszczu i śniegu oraz skutecznie chronią przed przewianiem. Na rynku dostępne są w wielu różnych wersjach, przeznaczonych zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments