Soczewki kontaktowe dla wrażliwych oczu. Jaki produkt wybrać?

Soczewki kontaktowe dla wrażliwych oczu. Jaki produkt wybrać?

Warto przeczytać

Soczewki kontaktowe to wspaniały wynalazek, który odmienił życie wielu osób. Dzięki nim można bezpiecznie i wygodnie uprawiać sport, cieszyć się doskonałą jakością widzenia w deszczową pogodę, a także zapomnieć, że w ogóle posiadamy wadę wzroku. Mimo tego, wiele osób waha się z ich zakupem, nadal korzystając z okularów. Wśród nich znajdują się najczęściej posiadacze wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczu, którzy sądzą, że szkła kontaktowe nie są dla nich. To nieprawda! Wystarczy wybrać odpowiedni produkt, aby cieszyć się wszystkimi zaletami nowoczesnych soczewek.

Soczewki kontaktowe a wrażliwe oczy. O czym warto pamiętać?

Osoby posiadające wrażliwe oczy często uskarżają się na ich pieczenie, podrażnienie i zaczerwienienie. Takie objawy najczęściej występują podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, w sezonie grzewczym, a także przy długotrwałym wpatrywaniu się w ekrany urządzeń elektronicznych, zarówno w domu, jak i w pracy. Podrażnieniom oczu sprzyjają także warunki atmosferyczne, w tym np. suche powietrze, upały, a także noszenie nieprawidłowo dobranych szkieł kontaktowych.

To właśnie od ich wyboru w dużej mierze zależy to, czy osoby posiadające wrażliwe oczy, będą mogły komfortowo i bezpiecznie korzystać z tej nowoczesnej metody korekcji wzroku. Nie wszystkie soczewki dostępne na rynku spełnią bowiem ich oczekiwania. Z dużą ostrożnością posiadacze skłonnych do podrażnień oczu powinni podchodzić do soczewek długoterminowych – miesięcznych, dwutygodniowych oraz szkieł typu night & day. Specyfika użytkowania tego typu produktów nie do końca spełni bowiem ich oczekiwania. Sprawdźmy, jakie soczewki kontaktowe okażą się natomiast dobrym wyborem!

Soczewki Acuvue 1-Day – zaprojektowane z myślą o wrażliwych oczach

Najlepszym, najbardziej trafnym wyborem dla posiadaczy wrażliwych oczu są soczewki jednodniowe. Są to bardzo praktyczne szkła, które mają jedną, kluczową zaletę z punktu widzenia skłonnych do podrażnień oczu – są przeznaczone do jednorazowego użytku i nie wymagają czyszczenia. Soczewki jednodniowe zakładamy rano, nosimy przez cały dzień, a wieczorem zdejmujemy i wyrzucamy do kosza. Następnego dnia sięgamy natomiast na czystą, sterylną parę, która będzie w 100% bezpieczna dla naszych oczu.

Soczewki 1-Day dla wrażliwych oczu

Wśród soczewek jednodniowych, posiadacze wrażliwych oczu powinni szczególnie zwrócić uwagę na dwa produkty – soczewki Acuvue w wariancie 1-Day Acuvue Moist i Oasys 1-Day. 1-Day Acuvue Moist to nowoczesne szkła kontaktowe przeznaczone do jednorazowego użytku. Zastosowana w nich technologia Lacreon wytwarza dookoła soczewek trwałą otoczkę o silnie nawilżających właściwościach, która zapewnia oczom optymalne nawilżenie, chroni je przed podrażnieniami oraz podnosi ogólny komfort korzystania ze szkieł.

Soczewki Acuvue Oasys 1-Day są z kolei szczególnie polecane przez specjalistów osobom borykającym się z syndromem suchego oka, a także tym użytkownikom, którzy sporo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych. Wszystko to za sprawą zastosowanej w nich technologii zintegrowanej łzy Hydralux, która zapewnia oczom optymalne nawilżenie oraz najwyższą jakość i komfort widzenia w każdych warunkach.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments