Rozrywkowa Majorka

Rozrywkowa Majorka

Polecne i promocje Poradnik

Wyspa dla aktywnych i dla miłośników plażowania – oto wakacyjny raj, jakim jest Majorka. Na tej wyspie znajdą dla siebie wiele atrakcji i ci, którzy stawiają na dobrą zabawę. Rozrywka ma tu różne oblicza, a na zainteresowanych czekają liczne bary, kasyna oraz kina. Nie brak też galerii oraz miejsc, w których można podziwiać występy grup tanecznych. Jaka rozrywka czeka na turystów na Majorce? Jak mogą spędzić tu czas miłośnicy dobrej zabawy?

Rozrywkowa Majorka

Galerie sztuki cieszą się na wyspie ogromną popularnością. Jedną z najbardziej znanych i szanowanych jest Sa Nostra w Palmie. Poza Palmą na uwagę zasługuje galeria w miejscowości Pollenca oraz galeria Pedrona Torrens w Alcudii.

W większości miejscowości o charakterze typowo turystycznym znajdują się kina oraz liczne puby. Najwięcej jest ich oczywiście w Palmie, choć i inne miejscowości mają się czym pochwalić. W Palmie znajdują się również najmodniejsze na wyspie dyskoteki i kluby nocne, a w wielu z nich można zabawić się przy dźwiękach latynoskiej muzyki. Inną atrakcją są często organizowane festyny i występy grup regionalnych, w trakcie których można lepiej zapoznać się z wyspiarską kulturą. Najczęściej występy lokalnych grup tanecznych organizowane są w La Granja oraz w Valldemossie, choć w wielu modnych kurortach takie pokazy są organizowane przez właścicieli hoteli.

Majorska znana jest również z organizacji licznych koncertów. Wiele imprez organizowanych jest w Palmie, choć i inne miejscowości wypoczynkowe kuszą gości muzycznymi spotkaniami. W styczniu można zatem posłuchać muzyki poważnej w miejscowości San Sebastia, a w lipcu zawitać do Soller na festiwal ludowy. W wielu miejscowościach organizowane są również koncerty organowe, które odbywają się w miejscowych kościołach.
Rozrywkowa Majorka może zaskoczyć swą szeroką ofertą, a każdy miłośnik dobrej zabawy znajdzie tu dla siebie ciekawą propozycję. Muzyka, taniec i sztuka – te atrakcje są na wyspie dostępne dla każdego.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi gdzie na biwak
 

 

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments