Reklama Świnoujście

Poradnik

Formaty reklam w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli trudno Ci połapać się w następnych formatach reklamowych i chcesz usystematyzować sobie wiedzę aby móc stwierdzić i odpowiednio sklasyfikować informacje na YouTube wtedy ostatni produkt jest dla Ciebie.

Reklama Maszewo

W tym tekście opisane zostały inne typy reklam w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w całości banerów, jakie potrafią ujawniać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Ten ostatnim reklam daje się nad proponowanymi filmami, jakie wybierają się po odpowiedniej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 ujawnia się tylko na komputerach. Dużo skuteczny format, który daje do utrzymania uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego obrazu w serwisie. Przez cały czas trwania materiału filmowego emitowana jest informacja w odpowiednim górnym rogu. Że obecne stanowić także statyczna grafika, animowany baner albo jeszcze może stać w klas tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Jeszcze na komputerach pokazują się nakładki reklamowe na wideo. Prezentowane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że reklamy w klas tekstowej są przeźroczyste. Jeżeli nie chcemy z nich korzystać, wówczas pozostaje nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najpopularniejszy format reklamy wideo w YouTube, który można dostrzec przed, w trakcie czy po dokonaniu filmu. Firma tej informacje to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co kilka 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w odpowiednim dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go wywołuje zatrzymanie reklamy i powrót do malowania filmu. Co ważne, reklama pokazywana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. Oprócz ten model informacje można także zobaczyć na telewizorach oraz konsolach do walk. W wypadku reklamy Instream możliwa jest również sytuacja, w której ujawni się jedna reklama po drugiej.Reklama Maszewo

Niepomijalne reklamy wideo

Format też przylega do rodziny reklam InStream. Jedyna różnica jest taka, iż nie można go opuścić i trzeba obejrzeć informację do wyniku co w wypadku większych reklam prawdopodobnie stanowić bolesne dla klienta, który dawany jest każdego dnia wieloma reklamami w YouTube. W sukcesu takich formatów właściwie jest wykonać ciekawą, angażującą reklamę, która da uwagę widowni na YouTube i ustali z zainteresowaniem taką informację. Reklama Maszewo

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Pokazuje się także na komputerach jak i smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, jaką możesz łączyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka stał włożony w bieżącym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w organizacje w jakiej będą prezentowane użytkownikom. Dzięki temu ostatni model kampanii idzie na „opisanie historii” o znanej klasie oraz zachęcenie do firmy lub bezpośrednio do zakupu poprzez ten model reklam. Reklama Maszewo

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny obraz na kanale w YouTube czy tez sam kanał w współczesnym serwisie. Wyświetlić potrafi się w produktach wyszukiwania YouTube albo również na karcie oglądania obrazu w YouTube – po odpowiedniej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W prostej stron odtwarzanego ekranu wideo mogą jeszcze pojawić się artykuły pochodzące z Google Shopping, które dotyczyć mogą do określonego wideo. Po takim etapie belka z stronami produktów chowa się do prostej strony, ale można ją właśnie rozwinąć, aby móc ponownie przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z jakich można używać w ramach kampanii Google Ads jest bardzo mocno. Reklama Maszewo

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments