Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycji. Lean Management stosowany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z dowolnej branży. W częstej opinii metoda wiązana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów funkcjonowania firmy.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w określonej organizacji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i form, a i dużej koleje w porządku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej filozofii jest trudnym procesem, widoczne efekty motywują do pełniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje poczynania plus stanowi miłym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean rozpoczyna się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management wzięło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje sprawę i pierwszy nurt tej sztuce, w sztuce chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W obecnym zespole wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych materiałów jest odpowiednio stała i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może robić średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, stosowana jest młodsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a i oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Okres to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa wydanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej filozofii inżynierowie marzą o połowę mniej czasu do opracowania innego produktu. Docelowo są to ogromne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do pracy. Całość pamiętania o prac liczy na dużym wykorzystaniu dostępnych produktów oraz nowym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do niedawnej rzeczy na rynku. Między innymi z tego sensu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do przodów I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła szykować się już po II wojnie światowej. Miejscem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem szkoły był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowe procedury i narzędzia potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że dobre zarządzanie produkcją możliwe jest jedynie dzięki realnej obserwacji, i że tylko wiedza wzięta z prostego doświadczenia może przynieść oczekiwane efekty. Wymagał od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często wykorzystywał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Chwalił się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwadze Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie niezliczonej sumy materiałów i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty łączyłem się nie tylko na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, by jak prawidłowo wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi oraz przestrzeganie ich sprawie to codzienność w sposobie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało zauważone przez zachodnie koncerny, a tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to głównie z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja recepty na targu amerykańskim czy europejskim pokazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Popularność ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymi z USA i Europy. Wskazano na ważne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W gazecie badaczy wyszczególniono każde elementy odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metodyka Just in Time. To prawo, w jakim każdy moment produkcji produkowany jest na chwila dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” produkcji oraz zastąpienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z ostatniego procesu, jedynie w momencie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Dało to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma dostarczała tak to, na co właśnie był zbyt.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie kierowano się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie opiera się na kilku ważnych założeniach:

Cenę produktu ocenia z artykułu widzenia końcowego użytkownika. To klient ocenia końcowy artykuł oraz definiuje przypisane mu liczbie.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności potrzebnych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy powinny stanowić rozumiane i precyzyjnie określone. Producent musi znać co opiera się na pełny proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Właśnie to realne oszacowanie kursów jest możliwe.
Ciągły przepływ – ceny w sposobie produkcyjnym przepływają w szkoła czysty i dotyczy to jakiejś materii począwszy na produktach, natomiast na reklamy kończąc. W obecnym przedmiotu używana jest ponad metoda one-piece-flow, która zajmuje dawanie w konkretnych grupach. [1] System ssący – realizowane są tylko niezbędne wielkości a tylko potrzebnych produktów. Małe grupy a dopiero na prosty sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To świetna myśl metodyki Lean, dążenie do perfekcji w nurcie filozofii Kaizen, lub ponad przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po zastosowaniach w firmach produkcyjnych na wszelkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w współczesnej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny stanowi w dowolnym sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm świadczących usługi. Warto podkreślić, że wąskie przystąpienie do metodyki lean bardzo ogranicza jej potencjał. Zatem nie jest jedynie wyjście na redukcję kosztów. To duża koncepcja, która powoduje na duże wykorzystanie zasobów. To przede każdym inny sposób myślenia, wokół którego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w bliskich zdaniach zawiera troskę o dużą wartość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest gotową skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich kolei w spółce plus toż na dalekim tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do naprawy jest jeszcze rozwiązanie do użytkowania zasobów ludzkich. To nauka, która wiąże się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean opiera się na prostej hierarchii, duży wpływ montowany jest na pracę zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza też energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Chodzenie do perfekcji i feedback

Chodzenie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom relacji między kadrą kierowniczą i pracownikami. Obawa o odpowiedni feedback ma tu ogromne znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest szczególnie na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Człowiek natomiast jego termin to najoczywistsza zaleta firmy. Prawdopodobnie istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom systemów i automatyzacji procesów. To projekt na żądanie biznesem, który otrzymuje się w dowolnym sektorze, i w sfery e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia towaru do odbiorcy ma i istotny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić leczenia w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym pewno istnieć wygranie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić klimat oraz szybkość osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na targu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, zezwalają na optymalizację kursów a etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To normalny proces, jaki z pewnością będzie wiedziony w perspektywy. Ale takie podejście do biznesu może pomóc w powodzeniu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa grupa z chodzeniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean przydatna w myśleniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w wypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments