Praca w domu dla mam – gdzie szukać ofert pracy?

Praca w domu dla mam – gdzie szukać ofert pracy?

Polecne i promocje

Urlop macierzyński ma się ku końcowi, Ty chciałabyś z jednej strony zostać jeszcze trochę czasu z małym dzieckiem, a z drugiej nieco brakuje Ci aktywności zawodowej?

Sprawdź perspektywy pracy dla mam w domu. Czym można się zajmować, jak wygląda poszukiwanie pracy i gdzie szukać ofert?

Praca dla mam w domu –  co można robić?

Zaczynając ten temat, warto omówić aspekty prawne. Wiele kobiet rozważających możliwość pracy dla młodych mam, zastanawia się, czy mogą zacząć zarabiać na urlopie macierzyńskim. Odpowiedź jest twierdząca. Prawo nie zabrania powrotu do aktywności zawodowej przed końcem urlopu, niemniej warto dokładnie zorientować się w swojej sytuacji, by wybrać najkorzystniejszą opcję odnośnie umowy. W grę wchodzą zarówno umowy cywilnoprawne, czyli umowa zlecenie i umowa o dzieło, ale też umowa o pracę. Ten ostatni wariant może okazać się jednak najmniej korzystny i często wiąże się ze zmniejszeniem bądź utratą zasiłku macierzyńskiego. Odnośnie umów cywilnoprawnych nie ma tego typu ograniczeń. Co więcej, w przypadku pracy dla mamy z dzieckiem mogą okazać się one o wiele wygodniejsze, bowiem pozwalają w większym stopniu niż na etacie decydować o czasie i miejscu wykonywania obowiązków.

Skupmy się zatem na nowym zajęciu, dodatkowej pracy dla matek, która z czasem może przekształcić się nawet w główne źródło dochodów.

Rynek pracy daje dziś dużą swobodę, jeśli chodzi o podejmowanie zatrudnienia. Ze względu na popularyzację pracy zdalnej, ograniczenia terytorialne straciły na znaczeniu, możemy z własnego domu pracować dla polskich i zagranicznych firm. Praca dla mam czeka w wielu różnorodnych branżach, warto więc poszukać zajęcia, w którym dobrze się czujemy.

Zastanówmy się, jak swoje dotychczas zdobyte umiejętności przenieść na domowy grunt. Wiele zawodów da się obecnie wykonywać online za pośrednictwem komputera i telefonu. Panie pracujące w księgowości, finansach czy marketingu w większości mają ułatwione zadanie. W niektórych przypadkach można pomyśleć o zorganizowaniu w domu własnej pracowni architektonicznej, gabinetu logopedycznego czy psychologicznego lub małego studia fotograficznego. Ogromne szanse na rozwój stwarza również branża IT. Warto poznać je bliżej, bo być może krótki kurs zawodowy w połączeniu z samodzielną nauką w wolnym czasie pozwoli wykonywać dobrze płatną pracę online.

Mamy z zacięciem dziennikarskim, lubiące pisać, mogą zająć się prostym copywritingiem internetowym, np. opisywaniem produktów w sklepach internetowych, a jeśli dodatkowo świetnie poruszają się w mediach społecznościowych – prowadzeniem fanpage’y firmowych. Kolejne opcje pracy dla mam humanistek to zlecenia korekty tekstów czy tłumaczeń bądź udzielanie korepetycji online.

Urlop macierzyński może być też dobrym momentem na przekucie swojej pasji w biznes. Pomysłem na pracę dla mamy, która lubi zajęcia manualne, ma zmysł estetyczny i artystyczną duszę jest sprzedaż rękodzieła bądź szycie. W wielu miejscowościach zauważa się duży popyt na usługi krawieckie. Torty i ciasta pieczone na zamówienie to z kolei opcja dla pasjonatek kulinariów.

Praca dla mamy z dzieckiem – gdzie znaleźć oferty?

Szukając oferty pracy dla mam, warto korzystać z rzetelnych źródeł ogłoszeń, portali, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa. Sprawdzone oferty (dotyczące pracy w domu w pełnym i niepełnym wymiarze czasu, także zlecenia i pracę dorywczą) znajdziemy na stronie praca.pl.

To jeden z wiodących portali rekrutacyjnych w Polsce, z ogromną bazą ogłoszeń. Korzystanie z serwisu jest intuicyjne, bardzo proste i w pełni bezpieczne. Można filtrować ogłoszenia, np. pod kątem pracy online czy zdalnej rekrutacji. Co więcej, na portalu dostępne są narzędzia ułatwiające szukanie pracy, takie jak kreator CV, powiadomienia o nowych ofertach czy skrzynka służąca do kontaktu z pracodawcami.

Dobrze jest także przybrać oblicze marketingowca i osobiście wypromować usługi świadczone przez nas w domu. Odpowiednim do tego miejscem są lokalne strony z ogłoszeniami lub branżowe profile w mediach społecznościowych. Poinformujmy również znajomych o naszej nowej działalności. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć do większego grona potencjalnych klientów czy pracodawców.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments