Pozbądź się problemu bolących pleców

Pozbądź się problemu bolących pleców

Polecne i promocje Poradnik

Wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy i komfortowy sen, jednak niewielu z nich ma świadomość, że to właśnie materace do łóżek odgrywają najważniejszą rolę. Pewnie nieraz zdarzyło wam się wstać z bólem pleców i szyi, tłumacząc to złą pozycją spania. Czy aby na pewno?

 

Złe samopoczucie

Pewnie wielu z Was było w takiej sytuacji. Co dzień rano wstajecie jacyś tacy obolali. Próbujecie zmieniać pozycje, a nawet poduszki, ale nic nie pomaga. Jednakże najgorsze następuje dopiero później. Kładziecie się spać wcześniej, ale ile byście nie spali, to i tak wstajecie okropnie zmęczeni i niewyspani. I to nie jest sytuacja jednorazowa. To zdarza się notorycznie. W głowie macie najczarniejsze scenariusze, że to może być cukrzyca lub jakaś inna choroba. Jednakże po zrobieniu wszystkich dokładnych badań Wasze przypuszczenia nie zostają potwierdzone. A „objawy” nie znikają. Doskonale wiemy, ile stresu nas to kosztuje… Z niewyspania stajecie się coraz bardziej nerwowi i drażliwi. A co okazuje się na końcu? Otóż, być może trudno Wam w to uwierzyć, ale Wasze dolegliwości biorą się z… niewłaściwie dobranego materaca do spania. Tak! Tylko i aż tego. No dobrze. Ale skoro znacie już źródło problemu, z pewnością chcielibyście znaleźć również jego rozwiązanie. Wybór dobrego materaca wcale nie jest rzeczą prostą. Nie wystarczy bowiem iść do pierwszego lepszego sklepu po pierwszy lepszy materac.

O czym warto wiedzieć, zanim kupimy materac

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie ma tak cudownego materaca, który byłby na tyle uniwersalny, że każdy mógłby z niego korzystać. Jesteśmy różni, mamy inną budowę ciała, z tego względu materac powinien być indywidualnie dopasowany do naszych potrzeb. Nie zwracajmy uwagi na wygląd, ale na właściwości.

Właściwy materac nie może być ani za miękki, ani za twardy. Przekonanie, że im materac jest twardszy, tym lepiej, jest błędne! Leżenie na nim powinno być komfortowe, a nie męczące. Materac musi być tak dobrany, aby dawał należyte podparcie całemu ciału.

Pamiętajmy o tym, aby wziąć sobie to do serca, bo nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie.

 

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Alvare.pl specjalizującą się w produkcji materacy i artykułów sypialnianych.
0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments