poczta kurier

Poczta kurier Płoty zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i dużej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Mielno jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Mielno

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i nasze nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, po pierwsze należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Mielno zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj termin dostarczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również korzyści z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza gdypakunki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza niż opłata za każdą z paczek osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty paczki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując wymiary pakunku oraz wagę musimy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zmienić swoją wagę pod wpływem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Mielno dba by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się przewracać albo być przyciśnięta przez inne pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Mielno odbierając paczkę potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Mielno .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Wystaw ocenę