Pierwsza kąpiel niemowlaka

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Polecne i promocje

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej czynności trzeba pamiętać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli.

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej czynności trzeba pamiętać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny jak go malują! Albo inaczej, nie taka straszna kąpiel, jak nam się wydaje.

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna mieć najbardziej optymalną temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie może być za gorąca, a z kolei powietrze nie powinno być dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno potrzebne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej postawić w zasięgu ręki, tak by sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na swoich rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak by się nie przestraszyło, a gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej sprawdza się wanienka ze stojakiem, ponieważ nie angażuje pleców rodziców. Nie trzeba się co chwilę schylać i świetnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, którzy mają problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje też dużo miejsca, ponieważ stojak jest składany i można go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, więc jesteśmy na tak!