Pieluchomajtki dla dorosłych - cena produktu nie musi zwalać z nóg!

Pieluchomajtki dla dorosłych – cena produktu nie musi zwalać z nóg!

Warto przeczytać

Pieluchy dla dorosłych to specjalistyczny produkt, który doskonale sprawdza się przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu, choć jego cena może być dla niektórych osób barierą trudną do przeskoczenia. Wszystko uzależnione jest tutaj od wyboru modelu pieluchomajtek.

Miesięczne koszty pieluchomajtek

W zależności od rodzaju pieluchomajtek, trzeba liczyć się z kosztem kilkudziesięciu złotych (zwykle 40-70 złotych) za jedno opakowanie. W takim opakowaniu znajduje się najczęściej 30 sztuk pieluchomajtek. Biorąc pod uwagę to, że pieluchomajtki trzeba zmieniać do kilku razy dziennie, ich miesięczny koszt sięga 100-150 złotych na jedną osobę. To dużo, biorąc pod uwagę to, że opieka nad osobami korzystającymi z pieluchomajtek pochłania szereg innych wydatków. Co zatem zrobić, by obniżyć koszt pieluchomajtek dla dorosłych? Cena może okazać się jednak korzystna!

Jak oszczędzić na pieluchomajtkach?

Istnieje kilka sposobów na to, by oszczędzić pieniądze na zakupie pieluchomajtek. Po pierwsze, gdy korzystamy z danego modelu pierwszy raz, często możemy skorzystać z darmowych próbek. Taką możliwość daje np. renomowany producent pieluchomajtek – firma TENA. Wystarczy w specjalnym formularzu internetowym wypełnić swoje dane. Otrzyma się wówczas kilka sztuk pieluch dla dorosłych na próbę.

Drugim sposobem obniżenia kosztów zakupu pieluch dla dorosłych, jest skorzystanie z refundacji. Jest to refundacja, za którą odpowiada Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Może być ona przyznana w określonych przypadkach:

– nowotworu i związanych z nim powikłań – refundacja do 100%, maksymalnie 77 złotych miesięcznie

– problemów z pęcherzem neurogennych i nieneurogennych (jak otępienie, upośledzenie umysłowe, wady rozwoju, czy też różnego rodzaju urazy powypadkowe) – refundacja do 70%, maksymalnie 63 złote miesięcznie.

Dzięki takim refundacjom oszczędzimy nawet połowę pieniędzy wydanych w skali miesiąca na pieluch dla dorosłych. Takie pieniądze można przeznaczyć na inne wydatki, jak np. na zakup innych środków higieny osobistej.

Cena, jaką osiągną takie pieluchy dla dorosłych będzie także niższa, przy jednorazowym zakupie większego opakowania lub też realizacji większego zamówienia. Zakup takiego produktu na zapach może zatem się opłacić.

Pieluchomajtki – na które postawić?

Choć istnieje możliwość zyskania refundacji, zamówienia bezpłatnych próbek lub realizacji taniej większego zamówienia pieluchomajtek, nie warto stawiać na te najtańsze. Bardzo istotne są cechy, które zwiększają ich funkcjonalność. W tym zakresie szczególnie wyróżniają się produkty marki TENA. Superchłonny wkład błyskawicznie wchłaniający duże ilości moczu, neutralizator zapachu, wskaźnk poziomu wilgoci – to tylko niektóre ich cechy. Pieluchomajtki TENA mogą być ponadto zmieniane w pozycji stojącej i leżącej. Umieszczone w po ich bokach mocne rzepy pozwalają na ich wielokrotne odpinanie i zapinanie. Są to jednocześnie produkty bezpieczne dla skóry, przebadane pod kątem dermatologicznym. Korzystając z nich, nie trzeba się zatem martwić, że dojdzie do podrażnień skóry.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments