Najważniejsze porady odnośnie zakupu wózka dziecięcego

Najważniejsze porady odnośnie zakupu wózka dziecięcego

Warto przeczytać

Zakup wózka dziecięcego to poważna inwestycja. Jest to bowiem sprzęt, z którego maluch będzie korzystał przynajmniej parę lat. Tym bardziej należy zadbać o to, by wybór był przemyślany, a dziecko czuło się w takim wózku komfortowo. Istnieje wiele rodzajów tego sprzętu, więc warto zapoznać się nieco bliżej z możliwościami jakie oferują i dla jakich dzieci poszczególne modele są przeznaczone. Koniecznie przeczytaj ten artykuł zanim ruszysz do sklepu!

Nowoczesne wózki dziecięce – co powinny mieć?

Współczesne wózki dla dzieci, to wielofunkcyjne urządzenia, które potrafią zaskoczyć swoją wielofunkcyjnością. Modele z wyższej półki zapewniają możliwość zamontowania siedziska zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Możesz dopasować je do upodobań dziecka i tego czy woli skupić się na otoczeniu, czy utrzymywać kontakt wzrokowy z rodzicem. Świetną opcją są wózki, które umożliwiają przewożenie malców zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Zwłaszcza w przypadku noworodków ważne jest, by leżały one płasko dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o starsze dzieci, posiadając nowoczesny wózek dziecięcy z taką funkcją, będzie można swobodnie zmieniać ich położenie w trakcie spaceru, na wypadek gdyby zasnęły lub akurat się rozbudziły i były bardziej ciekawe świata. Oczywiście niezależnie od tego na jaki model się zdecydujesz, niezbędne będzie zadaszenie. Dzięki niemu nawet jeżeli złapię Cię w trakcie spaceru kiepska pogoda, Twoje dziecko będzie przed nią zabezpieczone.

Wózki spacerowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając wózek należy wziąć jeszcze pod uwagę to, gdzie uczęszczasz najczęściej na spacery. Jeżeli mieszkasz w mieście i poruszasz się głównie po chodnikach i utwardzonych powierzchniach, ze spokojem możesz wybrać wózki spacerowe, które posiadają mniejsze i węższe kółka. Ułatwią one manewrowanie w bardziej zatłoczonych miejscach. Jeżeli teren Twoich spacerów jest bardziej wyboisty, składa się z polnych czy leśnych ścieżek, to warto zdecydować się na wózki z większymi kółkami. Sprawią, że pokonywanie takiego terenu nie będzie zbyt uciążliwe ani dla Ciebie, ani dla maluszka. Dodatkowo, przydatnym może okazać się sprawdzenie wymiarów wózka po złożeniu. Jeżeli masz mało miejsca w mieszkaniu, wygodne składowanie go podczas nieużywania jest równie kluczowe!

Sprawdzone wielofunkcyjne wózki dziecięce

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego wózka, nie wahaj się pytać o porady fachowców. Znajdziesz ich na Hoplano! Z ich pomocą sprawisz sobie wielofunkcyjny wózek dziecięcy, który będzie służył Twojemu dziecku przez długi czas!

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments