lombard warszawa

Lombard Dziwnów

zachodniopomorskie

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi posiadać odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w bycie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, które będą zależały takowe środki dostać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Moryń

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest firmą angażującą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na jakiej zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w lombardzie może otrzymać każdy, nawet osoba, która nie posiada zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, i nawet jest potrzebę komorniczą i niską przeszłość kredytową BIK. Pożyczka oferowana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (pewno wówczas być samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest dokumentem składającym się na przepisach zawartych w Przepisie cywilnym, określającym podpisywanie umów na wolnej zasadzie. Umowa ta stanowi analogiczna do umów pożyczkowych z tą przecież różnicą, że zwrot takiej zaległości jest ubezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa zdana jest z dwóch grupie:

– ważna faza zgody z lombardem zawiera warunki przyznawanej pożyczki, kwotę wraz spośród jej oprocentowaniem i okres spłaty pożyczki,
– inna część lombardowej umowy określa sposób, w jaki dana pożyczka jest zabezpieczona (lub w niniejszej stronie bierze się opis „rzeczy ruchomej”, która tworzy pod zastaw w lombardzie upoważniając tym samym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do potencjalnej sprzedaży celu w form gdy wierzytelność nie zostanie dana we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W wypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w liczby kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić nowej części umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną sprawą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu podpisując zgodę z właścicielem lombardu, panuje na samego prawa do sprzedaży tej czynności.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi posiadać odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w bycie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, które będą zależały takowe środki dostać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczenie kanału zbytu przedmiotów czerpiących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest uciążliwe ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie przedmiotu w zamian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej mają z możliwości zawarcia, z klientem, umowy opartej na sprzedaży rzeczy. Polega zatem na tym, że dziewczyna planująca pożyczyć jakąś kwotę w zamian za pracę ruchomą, przenosi własność do ostatniej prace bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odstąpieniu od normy oraz po cenie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Z dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w struktur kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uważane za prac będące pracami pożyczkowymi. Kojarzy się spośród tym potrzeba prowadzenia działalności w budowie prawnej odpowiadającej przepisom – czy dana firma winna być spółką akcyjną lub również spółką z małą odpowiedzialnością posiadającą odpowiedni kapitał zakładowy nie krótszy niż 200 000 złotych.

Kluczowe stanowi ostatnie, iż umowa kupna/ sprzedaży z uprawnieniem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej powody jej nie dotyczą.

Które powinien spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie regulują w określony i jednakowy sposób wszystkich rzeczy powiązanych z prowadzeniem lombardu. Przy zachowaniu takiej firmie stosuje się jedynie ogólne przepisy zamknięte w Przepisie cywilnym, które skupiają się z siedzibami pożyczkowymi. W kontraktu spośród ostatnim, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy chociażby wpisów do każdych rejestrów. Niezbędne będzie tylko zarejestrowanie działalności gospodarczej lub gdy bardzo wspomniano założenie spółki z małą odpowiedzialnością/ akcyjnej, w sukcesie jak będą podpisywane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy sklep wymaga dobrej lokalizacji, zaś w szczególności lombard. Warto pochylić się ponad tą sprawą i bardzo wyjść do historii. Zamożne i wielkie dzielnice nie będą tu dobrym wyborem, bardziej trafne mogą okazać się dzielnice kumulujące duże skupiska pracowników uważających ograniczone lub przeciętne dochody. Wybór lokalu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca tworzy w niniejszej sprawy wolną rękę. Należy pamiętać tylko o podobnym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia pracy ze względu na podwyższone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników dodatkowo nie potrzebujemy żadnych nadzwyczajnych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zajmowana była elementarną wiedzę połączoną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i posiadała smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność pamiętaj o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Pozostałe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta zawiera praca połączoną z usługami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności gospodarczej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa taż nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w obszarze 77 w właściwych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• działalności związanej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacji od przyjętej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji działamy w CEIDG (działalności gospodarcze i spółki cywilne) lub w KRS (tu odnosimy się w wypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych lub same komandytowych.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments