Labioplastyka - odzyskaj komfort sfer intymnych!

Labioplastyka – odzyskaj komfort sfer intymnych!

Artykuł Miesiąca

Problemy w obszarach intymnych wśród wielu osób budzą trudne emocje. Biorąc pod uwagę przerost warg sromowych, wiążą się z tym nie tylko ewentualne kompleksy, lecz także dyskomfort w codziennym życiu czy problemy seksualne. Na szczęście eksperci z katowickiego Centrum DER-MED potrafią w takich sytuacjach pomóc – czym jest labioplastyka?

Nieraz zwrócenie się do specjalisty z problemem tak intymnym jak przerost warg sromowych, może budzić obawy i wstyd. Nie warto jednak tym emocjom ulegać, ponieważ dla lekarzy praca w takim obszarze jest czymś oswojonym i naturalnym. Co więcej, rozumieją oni, jak jest to dla pacjentek trudne. Może bowiem powodować nie tylko problemy z samooceną, niechęć do swojego ciała i zbliżeń seksualnych, lecz także podrażnienia czy dyskomfort, np. w czasie uprawiania sportu. Z pomocą przychodzi wtedy wspomniana już labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych, którą w katowickim Centrum DER-MED wykonuje się laserem MonaLisa Touch.

W jakich przypadkach wykonuje się labioplastykę laserową?

Przerost warg sromowych nie jest wcale rzadkim problemem. Co więcej, często występuje także ich asymetria czy nieestetyczny kształt – chęć zmiany wizualnej jest w takich przypadkach zrozumiałą motywacją. Poza tym, wspomniane już podrażnienia w czasie aktywności fizycznej (co zwiększa ryzyko infekcji intymnych), trudność z dobraniem komfortowych ubrań, widoczne uwypuklenia po założeniu bielizny czy stroju kąpielowego, także sprawiają, że kobiety kierują się do specjalistycznych gabinetów.

Co istotne, są to problemy, które występują niezależnie od wieku – korektę warg sromowych wykonuje się zarówno u młodych, jak i dojrzałych pań. W końcu estetyczny wygląd sfer intymnych i satysfakcja z życia seksualnego są ważne na każdym etapie życia!

Labioplastyka – dlaczego warto wybrać laser?

Możliwości laseroterapii znacznie zrewolucjonizowały zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Do ich wykonania nie jest potrzebny skalpel, dzięki czemu są mniej inwazyjne, ryzyko powikłań spada, a bezpieczeństwo rośnie. Wszystko to można oczywiście powiedzieć także o laserze MonaLisa Touch – podczas pracy nim nie pojawia się krwawienie, ryzyko blizn jest zminimalizowane, podobnie jak opuchlizny pozabiegowe, a także czas rekonwalescencji. Już po 7-14 dniach obrzęk w obszarze poddanym terapii zanika, a po 1-1,5 miesiąca kobieta może na nowo cieszyć się aktywnością seksualną!

Co warto wiedzieć o labioplastyce laserowej?

  • Zabieg trwa około 1,5 godziny, a ewentualny dyskomfort jest zmniejszony poprzez zastosowanie znieczulenia.
  • Tego typu zabieg nie wymaga hospitalizacji – kobieta może na spokojnie wracać do formy w komfortowych warunkach swojego domu.
  • Satysfakcjonujące efekty daje tylko jedna sesja – jeden zabieg i masz problem z głowy!
  • Laser MonaLisa Touch pomaga także w innych problemach intymnych. Przeprowadza się nim m.in. plastykę pochwy, co pomaga chociażby w jej obkurczeniu, poprawie nawilżenia, a nawet w redukcji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu – zgadza się, laser, którego używają specjaliści z Centrum DER-MED w Katowicach, powstał właśnie z myślą o delikatnych kobiecych problemach!

Korekta warg sromowych – pozwól sobie pomóc

Nieraz niewielkie zmiany w wyglądzie zewnętrznym potrafią przynieść ogromną poprawę w aspekcie emocjonalnym. Jeśli Twój problem intymny wpływa na komfort życia, nie wahaj się sięgnąć po pomoc – zmiana naprawdę jest możliwa! Najlepiej opowiedzą Ci o niej specjaliści, dlatego też wstępna konsultacja jest podstawą. To właśnie na niej możesz zadać nurtujące Cię pytania, dopytać o efekty, jakich możesz oczekiwać, a także rozwiać wątpliwości, czy labioplastyka na pewno jest dla Ciebie, np. poprzez wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań (są to chociażby opryszczka, ciąża, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na światło i inne). Pamiętaj, specjaliści nie mają trudność z rozmową na tak trudne i intymne tematy – bo Twój komfort i radość z seksualności są warte sięgnięcia po pomoc!

Dowiedz się więcej o labioplastyce, jaką przeprowadzają eksperci z Centrum DER-MED w Katowicach – umów się na konsultację wstępną: https://katowice.dermed.pl/pl/kontakt/

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments