Kosmetyki na cellulit

Kosmetyki na cellulit

Warto przeczytać
Kosmetyki na cellulit pomagają zredukować „pomarańczową skórkę”, która pojawia się na skórze kobiet bez względu na ich wiek czy wagę. Cellulitem nazywamy nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, które uwidacznia się na skórze w formie nieestetycznych grudek, pomiędzy którymi znajduje się woda oraz produkty przemiany materii.

Kosmetyki na cellulit

Kosmetyki na cellulit to doskonały sposób aby zredukować „pomarańczową skórkę”, która niestety pojawia się na naszej skórze bez względu na wiek czy wagę. Cellulitem to inaczej mówiąc nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, które pojawia się na skórze w formie brzydkich grudek, pomiędzy którymi znajduje się woda oraz produkty przemiany materii.

Zasadą korzystania z kosmetyków na cellulit jest to, że powinny być one przede wszystkim stosowane regulanie. Walka z cellulitem wymaga również zmiany nawyków i stylu życia. Aby skutecznie pozbyć się charakterystycznych fałdek na skórze, należy pamiętać o tym aby wprowadzić do swojego codziennego zdrową dietę oraz ruch.

Czym jest cellulit?

Cellulit to inaczej tworzące się pod skórą grudki będące niczym innym jak nierównomiernie rozmieszczoną tkanką tłuszczową. Cellulit pojawia się na skórze w postaci brzydkich pofałdowań, przez co nazywany jest często „pomarańczową skórką”. Cellulit pojawia się najczęściej na brzchu, udach, pośladkach i piersiach – czyli w tych w miejscach, gdzie tkanki tłuszczowej jest najwięcej. W przypadku bardzo zaawansowanego cellulitu możemy mówić nawet o stanie chorobowym. Wśród wielu przyczyn powstawania cellulitu na naszym ciele najczęściej wymienia się siedzący tryb życia, złą dietę, palenie papierosów oraz choroby układu krążenia.

Kosmetyki na cellulit – jak stosować?

Kosmetyki na cellulit należy stosować regularnie. Tego typu preparaty mają za zadanie obkurczać naczynia krwionośne oraz wzmacniać skórę. W większości przypadków zaleca się stosowanie ich dwa razy dziennie. Istotnym elementem stosowania produktów antycellulitowych jest sposób aplikacji ich na skórę. Powinien być on połączony z intensywnym masażem, który pobudza krążenie krwi. Dzięki temu możliwe jest usunięcie z tkanek zalegającej tam limfy i wody. Odpowiednio dobrany żel antycellulitowy (na przykład Celulex marki Sesderma) stymuluje metabolizm komórkowy i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.

Kosmetyki na cellulit – dermokosmetyki

Kosmetyki na cellulit powinny mieć odpowiednio dobrane składniki, aby wykazywały wysoką skuteczność. Doskonale do tego celu nadają się dermokosmetyki, które można dostać w aptece. Zostały one stworzone przez lekarzy i specjalistów, a także poddane różnego rodzaju testom i badaniom klinicznym. Ich działanie jest potwierdzone naukowo, a bogaty skład (między innymi zawartość karnityny i kofeiny) pozwala na stymulowanie procesu lipolizy i zmniejszenie ilości triglicerydów w komórkach tłuszczowych.

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments