Kołdra antyalergiczna dla dziecka

Kołdra antyalergiczna dla dziecka

Warto przeczytać

Wybierając pościel dla swojej pociechy musimy wykazać się szczególną ostrożnością. W końcu dziecko ma często zupełnie inne potrzeby niż my, a zdrowy, komfortowy sen odgrywa ogromne znaczenie w jego rozwoju. Jeśli maluch jest też podatny na alergię, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonana jest kołdra – dzięki temu unikniemy zaostrzenia objawów.

Kołdra antyalergiczna dla dziecka – jaki materiał?

Jeśli chcemy możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko uczulenia, to powinniśmy odrzucić wszelkie kołdry puchowe. Naturalny puch i pierze wykorzystywane w produkcji pościeli to być może miękkie, przyjemne materiały, jednak mogą spowodować silną reakcję alergiczną.

Kołdra antyalergiczna może być wykonana z wełny. Jest lekka, dobrze grzeje, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, więc dziecko nie będzie nadmiernie się pocić. Do takich kołder wykorzystywana jest lanolina, a ta posiada właściwości zapobiegające rozwijaniu roztoczy. Kołdry wełniane nie przyciągają też takich ilości kurzu, jak robią to inne modele. Niestety jest jeden haczyk: również wełna może uczulić, dlatego powinniśmy obserwować, jak działa na malucha.

Gdy musimy zrezygnować z wełny, dobrym rozwiązaniem będą kołdry z włókien syntetycznych. Również bawełna sprawdzi się u wszystkich osób z alergią.

Jak dbać o pościel dla alergika?

Zakup kołdry z wysokiej jakości materiałów to niestety nie wszystko. Kurz, nawet pomimo różnych barier, wciąż będzie się osadzał, a roztocza i tak mogą przeniknąć do pościeli. Objawy uczulenia potrafią być niezwykle uciążliwe, szczególnie dla dziecka: katar i kaszel to pierwsze symptomy, później stopniowo pojawiają się duszności, a u niektórych nawet zmiany skórne. Dlatego powinniśmy regularnie sprawdzać, czy u naszej pociechy nie występują żadne niepokojące sygnały.

Przede wszystkim pościel powinna być regularnie prana minimum w 60º. Co prawda nie jesteśmy w stanie całkowicie zabić roztoczy, jednak pozbędziemy się większości z nich właśnie poprzez długie pranie w wysokiej temperaturze. Dobre kołdry antyalergiczne można znaleźć w sklepie ExpertSnu.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments