Jaki peeling do twarzy wybrać, aby mieć gładką, promienną cerę?

Jaki peeling do twarzy wybrać, by mieć dobrą, promienną cerę?

Poradnik

Jaki peeling do twarzy wybrać, żeby mieć dobrą, promienną cerę? Gładka, miękka cera, odblokowane pory, zmniejszone przebarwienia i ciężkie oczyszczenie twarzy to wyłącznie niektóre z efektów stosowania peelingu. Dobry peeling do twarzy poprawia wygląd i wygląd skóry już po pierwszym zabiegu, zatem warto obejmować go w własnej kosmetyczce!


Jaki peeling do twarzy wybrać, żeby mieć dobrą, promienną cerę?

Naturalny peeling do twarzy

Peeling do twarzy idzie na skórę złuszczająco, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia z jej wielkości. Jeżeli jednak zależy nam na najskuteczniejszym efekcie, warto zainwestować w skutek o wyjątkowym składzie. Naturalny peeling do twarzy uczy nie tylko dobre, złuszczające substancje, jakie w miły sposób oczyszczają skórę, lecz i składniki o odżywczym działaniu, takie jak oleje czy ekstrakty roślinne. Ich smak jest gwarancją, że peeling nie podrażni oraz nie przesuszy skóry. Dzięki naturalnemu peelingowi do twarzy, cera będzie przyjemnie wygładzona i odżywiona.

Dobre peelingi do twarzy nie powinny mieć szkodzących skórze, chemicznych substancji, jakie mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia. Co bardzo, wiele drogeryjnych produktów oferuje drobnoziarnisty peeling bazujący na mikrocząsteczkach plastiku, których należy unikać. Przed zakupem produktu o zaznajomić się z jego składem i wyjąć ten, który będzie dokładnie naturalny.

Peeling enzymatyczny a peeling mechaniczny

Istnieją dwa sposoby peelingów do twarzy – peeling enzymatyczny oraz peeling mechaniczny, zwany inaczej drobnoziarnistym. Wybierając peeling do twarzy należy obracać się przede wszystkim typem cery.

Peeling enzymatyczny to wynik bazujący na enzymach rozpuszczających martwe komórki naskórka. Do najczęściej przydatnych w zestawach naturalnych kosmetyków enzymów nalezą bromelia (enzym z ananasa) i papaina (enzym z papai). Stosowanie peelingu enzymatycznego nie wymaga pocierania twarzy – zaleca się go na skórę i zmywa po upływie kilku chwili, dzięki czemu skutek ten jest szczególnie łagodny dla skóry. Ze powodu na swoje małe tworzenie jest to on szczególnie wysyłany do cery wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej.

Z serii peeling drobnoziarnisty jest peelingiem, który złuszcza naskórek mechanicznie, czyli poprzez ścieranie skóry zamkniętymi w sklepie kosmetyku drobinkami. Części te skutecznie złuszczają martwy naskórek. Peeling mechaniczny działa znacznie szybko na skórę i łatwo można obejrzeć jego efekty, jednak intensywność jego wpływania sprawia, że ważna go podawać bardzo rzadziej i, w przypadku bardzo podatnej czy naczynkowej cery, może doprowadzić zaczerwienienie i podrażnienie. W sklepie dobrego, naturalnego peelingu drobnoziarnistego dostają się drobinki ścierające powstałe z pestek owoców, zmielonego ryżu albo z cukru. Na taki, naturalny peeling do twarzy należy postawić!

Jak często korzystać peeling do osób?

Peeling enzymatyczny należy stosować 1-2 razy w tygodniu, co 3-4 dni, w relacji od potrzeb skóry, a peeling mechaniczny, ze powodu na chwila silniejsze chodzenie na skórę, maksymalnie raz w tygodniu.

Gdy mowa o stosowaniu peelingu warto również wspomnieć o zaletach jego stosowania. Dobry, naturalny peeling do twarzy sprawi, że:

cera będzie przejrzysta i odświeżona, gdyż peeling usuwa martwy naskórek oraz zanieczyszczenia;
skóra będzie wygładzona, miękka, droga w kontaktu;
składniki aktywne wprowadzone w kremach, olejkach czy maseczkach będą się znacznie dużo wchłaniały, a kora mocniej regenerowała;
pory skóry zostaną otwarte;
zmniejszą się przebarwienia;
zmarszczki zostaną spłycone;
zmieni się koloryt skóry;
zmniejszy się ilość pojawiających się na skórze niedoskonałości.

Niezależnie od tego, jaki efekt wybierzesz, stosowanie peelingu do postaci jest gwarancją zdrowej, promiennej cery.

zobacz również Jaki peeling do twarzy wybrać, aby mieć gładką, promienną cerę?

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments