Dowolny - dotyczący młodych mam i produktów dla dzieci

Jak wybrać akcesoria do pokoju niemowlaka?

Artykuł Miesiąca

Młode mamy z pewnością dobrze zdają sobie sprawę z problemów, jakie może im przysporzyć umeblowanie pokoju niemowlaka. Jak wiadomo nie tylko muszą się one nauczyć wszystkiego od postaw, a dodatkowo muszą zaaranżować przestrzeń w takich sposób, by niemowlakowi niczego nie zabrakło i by mógł tam spokojnie wypoczywać i rozwijać się. Nie da się więc ukryć, że pierwszą rzeczą, jaką młodzi rodzice muszą zrobić jest pomalowanie ścian na jasne i radosne barwy, co zapewni maluszkowi dobre samopoczucie. Niemniej jednak, co jeszcze należy wziąć pod uwagę meblując pokój dziecka?

Pokój dla niemowlaka- łóżeczko i akcesoria do higieny

Podstawową i zarazem jedną z najważniejszych rzeczy w pokoju niemowlaka jest łóżeczko. Najlepiej wyposażone w kocyk bambusowy, który możecie znaleźć np. tutaj: https://www.pokojdziecka.pl, a także w wygodny materacyk i kilka poduszeczek. Co więcej powinno mieć ono solidne barierki, by zapewnić niemowlakowi jak największe bezpieczeństwo podczas snu. Co więcej niezwykle ważne jest ustawienie łóżeczka. Najlepiej zlokalizować je tak, by mieć do niego dostęp z trzech stron. Dodatkowo nie można ustawiać łóżeczka zbyt blisko grzejnika, a także zbyt blisko okna, dzięki temu niemowlę nie przegrzeje się, ani nie przeziębi. Młode mamy powinny również pamiętać o tym, by wybrać regulowane łóżeczko podczas urządzania pokoju dziecka, dzięki temu będzie można używać go przez kilka lat, a niemowlę będzie mogło spać spokojnie. Następnym niezwykle istotnym elementem w pokoju dziecka jest przewijak. To mebel niezbędny, który pomoże zadbać o higienę maluszka. Najlepiej będzie ustawić go w niedużej odległości od łóżeczka dziecka. Warto również zadbać o to, by wysokość przewijaka była dostosowana do wysokości młodej mamy, dzięki temu przewijanie i zabiegi pielęgnacyjne niemowlaka, będą znacznie łatwiejsze, a samo korzystanie z przewijaka będzie po prostu bardziej komfortowe. Nie powinno się zapomnieć o tym, że jeśli w okolicy przewijaka uda się wygospodarować kawałek wolnego miejsca, to warto na stabilnym stojaku umieścić tam również niewielką wanienkę. Przy wyborze przewijaka, warto kierować się tym, by był on wykonany z materiału, który można w bardzo prosty sposób utrzymać w czystości, a także, żeby miał on dodatkowe półki, czy nawet schowki, w których można umieścić akcesoria maluszka. Finalnie nie można zapomnieć również o fotelu do karmienia, oczywiście jeśli uda się znaleźć na niego miejsce w pokoju niemowlaka. Warto również ustawić go dość blisko łóżeczka, wówczas o wiele łatwiejszy będzie transport dziecka, a sam proces karmienia będzie o wiele przyjemniejszy. Warto by fotel ten był możliwie jak najbardziej wygodny, dzięki czemu, po zakończonym karmieniu może się on zmienić w siedzisko, na którym mamy będzie czytała maluszkowi wieczorne bajki na dobranoc.

 

 

Pokój dla niemowlaka musi być przytulny

Nie można zapominać o tym, że pokój dla niemowlaka musi być jak najbardziej przytulny i komfortowy, co zapewni dziecku dobre samopoczucie. Świetnie sprawdzą się więc literki, z których można ułożyć imię dziecka jak np. te: https://www.pokojdziecka.pl/literki-z-imieniem-dziecka.Futrzane literki nie tylko będą świetną ozdobą, ale także mogą stać się przytulanką i towarzyszem dziecięcych zabaw. Kolejno warto zwrócić uwagę na maskotki i poduszeczki ozdobne np. w kształcie zwierząt, którymi dziecko będzie mogło się bezpiecznie bawić. Idealnym rozwiązaniem są także podwieszane baloniki lub gwiazdki, a także pozytywki grające spokojną muzykę. Można zamontować je bezpośrednio nad łóżeczkiem dziecka, a dzięki temu znacznie ułatwimy maluszkowi zasypianie w przepięknej scenerii lub do rytmu usypiających kołysanek. Karuzele nad dziecięcym łóżkiem są też świetnym dodatkiem, jeśli chodzi o wystrój całego dziecięcego pokoju. Dzięki nim pomieszczenie niemowlaka będzie przytulne. Nie zapomnijmy również o kocykach, otulaczach i rożkach, najlepiej wykonanych z materiału bambusowego. Można je położyć na podłodze, podczas gdy maluch będzie się bawił, dzięki temu dziecko będzie odizolowane od zimnej podłogi, a dodatkowo będzie bawiło się na miękkim kocyku.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments