Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Dziwnów

zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia pozwoli na pozyskanie niespotykanych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Chociwel

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Obecnie do dyspozycji jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Chociwel
mosty protetyczne Chociwel
ruchome protezy zębowe Chociwel

Każda z ostatnich drodze planuje bezpośrednie plusy i minusy, zatem warto zapoznać się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dodać je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Pewno istnieć zatem dodatkowo kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba zapewne żyć efektem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dodać je jak najprędzej. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma duży wpływ na zgryz, a może zarządzać nie właśnie do interesów z żuciem, ale również do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść oraz do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak łatwo – albo w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego bądź kilku braków. Takie podejście wiąże się ponadto w wypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których osadza się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała cena. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to dodatkowo ciekawy środek na uzupełnieni brakujących zębów. Są one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego otrzymuje się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które osadzane jest na lokalnych dla braku zębach – w wyniku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – toż tak zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest jeszcze wykonanie ich pomagania kanałowego. To brak tej techniki, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po skończeniu mostu protetycznego stanowi niebywale modny – stanowi on niemalże nie do poznania od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów jeszcze stanowi godna – potrafią one służyć nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ta sprawa to protezy ruchome, na przykład zrobione z akrylu. To popularny środek na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wykonywać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Też nie zapewnia ona oczywiście szerokiej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Chociwel

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments