Hennowanie

Hennowanie, czyli jak w naturalny sposób pofarbować włosy

Kosmetyki Poradnik

Hennowanie – Z pewnością każda kobieta niejednokrotnie słyszała o hennie. Ma ona szerokie zastosowanie w kosmetyce, gdyż jest to naturalny barwnik, który od wieków służył do zdobienia włosów, ciała i paznokci. Jej początki sięgają starożytności.

W tym artykule zajmiemy się omówieniem zastosowania henny na włosy, gdyż obecnie zyskuje ona coraz większą popularność i coraz częściej sięgają po nią kobiety w celu poprawy kondycji włosów lub całkowitej zmiany koloru.

Hennowanie, czyli jak w naturalny sposób pofarbować włosy i nadać im piękny i zdrowy wygląd dzięki hennie

Najpowszechniejszym zabiegiem, jest hennowanie brwi. Zabieg jest na tyle prosty, że można ją wykonać samodzielnie w domu bez pomocy kosmetyczki. Koszt zabiegu również nie wymaga dużych nakładów finansowych gdyż opakowanie henny kosztuje ok. 3zł, która wystarcza na co najmniej dwie aplikacje. Dostępna w każdej drogerii zatem bez problemu można ją kupić. Poza efektem kolorystycznym brwi stają się również odżywione i zdrowe, dzięki warstwie ochronnej i wzmacniającej jaką henna pozostawia na włoskach. I właśnie to zdecydowało, że dużo kobiet decyduje się na hennę nie tylko do farbowania brwi, ale i również do włosów.

Henna i jej właściwości są znane od wieków.

Coraz głośniej mówi się o szkodliwości chemicznych, drogeryjnych farb, które z czasem stają się toksyczne dla całego organizmu i robią spustoszenie nie tylko na głowie. Świetną alternatywą jest właśnie henna. Niestety jej stacjonarna dostępność nie jest tak powszechna jak w przypadku henny do brwi, ale sklepy coraz bardziej skłaniają się do tego, by wzbogacić swoje sklepowe półki o taką właśnie alternatywę. Póki co poza nielicznymi drogeriami, hennę można zamówić głównie internetowo.

Lista przykładowych sklepów:

helfy.pl

littleindia.pl

bliskonatury.pl

skarbymaroka.pl

zielarna24.pl

Sklepów jest dużo więcej, zatem problemów z jej dostaniem być nie powinno.

Zalety henny

Jak już wcześniej wspominaliśmy oprócz waloru kolorystycznego henna również działa odżywiająco na włosy. Zatem jest ona polecana przede wszystkich dla kobiet borykającymi się z przesuszeniem, wypadaniem i łamaniem się włosów. Efekt można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu, a z każdym kolejnym jest on coraz bardziej wyraźny. Jeżeli zależy nam tylko na poprawieniu kondycji włosów, można dostać hennę o bezbarwną. Z kolei jeśli chodzi nam głównie o kolor, z początku będzie on częściowo zmywalny, jednak z każdym kolejnym farbowaniem staje się coraz bardziej trwały. Trzeba również pamiętać, że najtrwalszy jest kolor indygo – czyli ciemny barwnik, który po użyciu niestety nie jest w żaden sposób zmywalny, nawet chemicznie. Zatem farbowanie nim musi być przemyślaną i pewną decyzją, by uniknąć rozczarowań.

Wady henny

Ze względu na konieczność wielokrotnego hennowania dla uzyskania pożądanego efektu kolorystycznego, z pewnością wadą henny jest jej cena, którą można dostać od 30zl -40zł za 50g produktu. Jednak jest to jedyny minus, jaki można jej zarzucić, wydatek ten z pewnością zrekompensuje piękny wygląd naszych włosów.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments