Gdzie wyprawić urodziny dziecka? Oto kilka pomysłów!

Gdzie wyprawić urodziny dziecka? Oto kilka pomysłów!

Artykuł Miesiąca

Impreza urodzinowa to jedno z tych corocznych wydarzeń, na które każdy maluch czeka z ogromną niecierpliwością. Niestety organizacja urodzin dziecka to misja wymagająca i czasochłonna – co z pewnością potwierdzi niejeden rodzic. Dziś więc opowiemy o tym, jak sprawić, aby „TA” impreza na długo zapadła w pamięci uczestników, ale przy okazji jej organizacja nie wydrenowała zasobów energetycznych rodzica. Poznaj nasze pomysły na imprezę urodzinową dziecka – zapraszamy do lektury!

Impreza urodzinowa w domu

Organizacja urodzin dziecka w domu ma co najmniej tyle plusów ile minusów. Za plus można oczywiście uznać brak konieczności poświęcania czasu na poszukiwanie oraz wydawania pieniędzy na wynajem miejsca pod taką imprezę. A minusy? Cóż, w dzisiejszych zabieganych czasach często brakuje nam kilku minut dla siebie. Przygotowania takiej imprezy są czasochłonne i niestety zazwyczaj spoczywają na barkach rodzica, podobnie jak zresztą sprzątanie po całym wydarzeniu. Oczywiście – radość dziecka rekompensuje nawet największe zmęczenie, ale warto, chociażby rozważyć mniej angażujące opcje.

Impreza urodzinowa z animatorką

Animatorka lub animator to osoba odpowiedzialna za organizację czasu dziecka na przeróżnych wydarzeniach – na przykład weselach czy właśnie urodzinach. Taka osoba może poprowadzić za nas całą imprezę i zaopiekować się gośćmi. Może również za nas zając się przystrojeniem obiektu pod wydarzenie, dzięki czemu znacznie odciąży rodzica. Angielski dla dzieci, rozbijanie piniaty a może samodzielne robienie świeczek z wosku? Program imprezy dla dzieci z animatorem może być naprawdę zróżnicowany. Jeżeli więc zdecydujesz się na taką formę organizacji urodzin, to koniecznie przed wyborem animatora sprawdź, jakie atrakcje może przygotować dla gości na ten ważny dzień.

Urodziny dziecka w sali gier i zabaw

A gdyby tak zorganizować urodziny dziecka w sali gier i zabaw? Tego rodzaju punktów jest naprawdę wiele i są one dobrze przygotowane pod organizację takich wydarzeń. Ich minusem jest natomiast to, że wiele z nich wygląda bardzo podobnie do siebie a kolejne urodziny w krainie zjeżdżalni czy basenie z piłeczkami niekoniecznie zrobią na dziecku wrażenie. Co więcej, istnieje duża możliwość, że taka impreza może być porównywana z inną, zorganizowaną w podobnym miejscu. A gdyby tak pójść o krok dalej i zorganizować coś kompletnie wyjątkowego? A co jakby wyprawić dziecku urodziny w Minecrafcie? To zupełnie nowa forma imprezowania w wirtualu i realu – w świecie gry, uwielbianej przez miliony dzieci i nastolatków na całym świecie. Nawet jeżeli rodzice podpatrzą Twój pomysł – to Ty będziesz tą pierwszą, która na niego wpadła!

Urodziny w świece Minecrafta

Minecraft, która od dekady podbija świat z niespotykanym wcześniej rozmachem, a urodziny w Minecrafcie mają szansę stać się najbliższym czasie absolutnym hitem. Czy w trakcie takiej imprezy dzieci wyłącznie siedzą z nosem wlepionym w monitor? Nic bardziej mylnego – to urodziny zorganizowane w atmosferze gry jednak odbywające się zarówno w wirtualnym, jak i realnym świecie. Tego rodzaju imprezy organizuje się więc w miejscach przesiąkniętych klimatem Minecrafta. Jednym z nich jest Kopalnia Nauki i Wiedzy – pierwsza certyfikowana placówka edukacyjna, która w wirtualnych klasach prowadzi zajęcia z takich przedmiotów jak angielski, kodowanie czy chociażby matematyka. Gdynia – to właśnie tu mieści się pierwsza certyfikowana placówka edukacyjna ucząca w świecie Minecrafta i to właśnie tu, po godzinach zajęć edukacyjnych organizowane są minecraftowe urodziny z prawdziwego zdarzenia!

Ściany tego miejsca są przesiąknięte Minecraftem!

Wystrój Kopalni Nauki i Wiedzy bezpośrednio nawiązuje do gry Minecraft – na ścianach znajdziemy charakterystyczne grafiki a na stołach gadżety, które od razu przyciągają uwagę każdego gracza. Na dzieciaki w trakcie imprezy czeka moc atrakcji takich jak skarb do odnalezienia w Minecrafcie czy masa planszówek i kolorowanek do wypełnienia. Przebieg wydarzenia jest wcześniej szczegółowo ustalany z rodzicem – tu zabawa łączy się z nauką, dlatego możliwości są naprawdę duże. Dzieci w trakcie zabaw mogą na przykład uczyć się podstaw programowania czy szlifować swój angielski lub faktycznie skupić się wyłącznie na rozrywkowym aspekcie imprezy. Gwoździem programu całego wydarzenia jest oczywiście wyśmienity tort stworzony w duchu Minecrafta. Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, gdzie zorganizować wyjątkową imprezę dla dziecka to minecraftowe urodziny są absolutnym strzałem w dziesiątkę!

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments