Fundacja dla dzieci osieroconych przez bohaterów

Fundacja dla dzieci osieroconych przez bohaterów

Warto przeczytać

Mimo, że żyje nam się bezpieczniej, to jednak nie całkowicie. Naszemu bezpieczeństwu służą ludzie w mundurach: strażacy, policjanci i żołnierze. Jednak od czasu pandemii, ten mundur, to także fartuch lekarza, ratownika medycznego czy pielęgniarki. Ci ludzie tracą życie czy zdrowie dla nas. Często Ci bohaterowie osieracają dzieci. Pomocą dla nich zajmuje się Fundacja Dorastaj z Nami. Fundacja dla dzieci, które cierpią po stracie rodzica, który wyszedł do pracy i z niej nie wrócił lub doznał uszczerbku na zdrowiu.

Fundacja dla dzieci naszych bohaterów zbiera fundusze, dzięki którym jej podopieczni mogą dorastać i wchodzić w dorosłość w lepszych warunkach.

Początki fundacji

Powstała ona w 2010 roku. Fundacja dla dzieci bohaterów od początku niosła pomoc dzieciom, których rodzice polegli lub zostali poszkodowani na służbie. Niesie pomoc dzieciom funkcjonariuszy różnych służb mundurowych – policjantów, żołnierzy i strażaków – bohaterów, którzy oddali życie lub stracili zdrowie, niosąc pomoc innym. Maluchy i młodzież z takich rodzin zmagają się z licznymi problemami psychicznymi. Fundacja dla dzieci bohaterów udziela pomocy psychologicznej, ale nie tylko. Tym dzieciom często potrzebna jest pomoc finansowa. Fundacja dla dzieci Dorastaj z Nami robi wszystko, by okres ich dzieciństwa nie różnił się wiele od warunków, w jakich dorastają ich rówieśnicy.

Jeśli i Ty chcesz pomóc

Fundacje non-profit mogą działać i czynić pomoc dzięki naszemu wsparciu. Podobnie fundacja dla dzieci  Dorastaj z Nami, która aktywnie zbiera środki finansowe, aby przeznaczyć je na realizację licznych programów pomocowych. Wsparcia może udzielić każdy z nas i to na wiele sposobów: w formie jednorazowej lub stałej dotacji (w ramach akcji „Zawsze wierni”), a także przekazując 1% podatku. Fundacja dla dzieci bohaterów korzysta też ze wsparcia partnerów biznesowych – wśród nich są zarówno duże koncerny, jak i niewielkie firmy.

Fundacja Dorastaj z Nami i jej pomoc

Misja Fundacji Dorastaj z Nami kierowana jest do osób uczących się, które nie ukończyły 25 roku życia. Najczęściej korzystają z niej mieszkańcy małych miejscowości. Fundacja dla dzieci bohaterów organizuje wsparcie psychologiczne dzieciom w kryzysie oraz pomaga zdobyć wykształcenie, finansując edukację, studia, korepetycje i udział w zajęciach dodatkowych. Fundacja dla dzieci Dorastaj z Nami prowadzi także programy stypendialne. Na rzecz podopiecznych organizacji pracują doradcy zawodowi i edukacyjni, którzy pomagają im wejść na rynek pracy. Organizacja prowadzi też różnego rodzaju akcje i programy aktywizujące oraz integrujące dzieci, młodzież i rodziny.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments