Dziecko bawi się na podłodze - dobrze czy źle?

Dziecko bawi się na podłodze – dobrze czy źle?

Polecne i promocje

Dzieci lubią siedzieć na podłodze. Jest to fakt, który może nieco przerażać rodziców, bo przecież podłoga może być zimna i brudna. Jednak żaden rodzic nie jest w stanie zmienić tego upodobania swojej pociechy. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka ciekawych rozwiązań, które uchronią malucha przed przechłodzeniem i zarazkami.

Dlaczego na podłodze jest tak dobrze?

Zanim zaczniemy szykować dziecku kąt do zabawy dobrze jest zrozumieć potrzeby i upodobania starszego niemowlaka i małego dziecka. Na podłodze maluch czuje się bezpiecznie, a rodzic nie czuje strachu, że dziecko spadnie z czegoś. Wszystko czego potrzebuje ma na wyciągnięcie ręki, a co najważniejsze może się nieskrępowanie przemieszczać. Usiąść w jednym miejscu, pobawić się chwilkę, a następnie poraczkować lub przejść chwiejącym się krokiem nieco dalej. Łóżeczko nie daje takiej możliwości. Również różnego rodzaju kojce mogą wręcz odstraszać ciekawskiego wszędobylskiego i wywoływać płacz. Dorośli również nie lubią czuć się ograniczani, nie dziwmy się zatem dzieciom.

Dywan, koc, mata, a może puzzle?

Na szczęście dziecko nie musi siedzieć na „gołej” podłodze. Większość maluchów lubi jeśli znajduje się na niej coś innego, po czym można chodzić. Rozwiązań jest kilka:

  • dywan,
  • koc,
  • mata,
  • puzzle podłogowe.

Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim warto wybrać to co pasuje do całego wnętrza oraz może spodobać się dziecku. Zwykły dywan może okazać się nie wystarczający. Koc może się ślizgać, a mata po chwili będzie za mała. genialnym rozwiązaniem są puzzle piankowe na podłogę dla dzieci.

Nie takie zwykłe puzzle

Puzzle na podłogę to duże, płaskie, kwadratowe plansze wykonane z miłej w dotyku pianki. Łączą się jak puzzle, dlatego możemy dopasować ich ilość oraz kształt do własnych potrzeb. Są kolorowe i ciekawe, na środku każdego jest wyciągany element np. literka, cyferka, owoc. Dzięki temu takie puzzle świetnie sprawdzą się również dla nieco większego malucha do zabawy i układania. Puzzle piankowe doskonale chronią przed chłodem podłogi, bardzo dobrze wyglądają w każdym pokoju dziecięcym (można je kupić w różnych wersjach kolorystycznych), a co najważniejsze dla każdej mamy, bardzo łatwo się je czyści.

Dziecko siedzące na podłodze to nic złego, o ile jest to czysta i odpowiednio przygotowana podłoga. Trzeba dbać, aby maluchowi nie było zimno w pupę. Dobrze, aby w zasięgu wzroku miał kilka ciekawych rzeczy, którymi może się bezpiecznie bawić. Podłoga jest bezpieczna, trzeba tylko uczynić ją przyjazną dziecku i nie ma żadnego kłopotu.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments