Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Poradnik

Prowadząc własny biznes lub mając pracę na umowę o pracę, jesteśmy zobowiązani do odprowadzania opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie wpłaty, które uiszczać powinien każdy prowadzący biznes człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu otwierają się biznesy, które reklamują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe ubezpieczenie sfinansuje nam podwyższony poziom hospitalizacji, zmniejszony czas oczekiwania na poradę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych zwolnień zdrowotnych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są bardzo duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 140zł brutto więc nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w chwili kryzysowej sytuacji ekspresowo może okazać się, że były to wspaniale zainwestowane oszczędności.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments