Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Międzyzdroje

zachodniopomorskie

Zaćma to pewna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może prowadzić do ślepoty, tylko na szczęście są już metody, które zezwalają na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej formie.

Dobry okulista Szczecin

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny grany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Szczecin

To właśnie poprzez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie zaczynana jest i nowa soczewka, która zawiera zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w toku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Szczecin

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i stany, co osiągnie mu na nowo dobrze być w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak zawsze istnieje zatem dodatkowe, bowiem nie każda wada może zostać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może istnieć także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Szczecin

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych roli powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest zatem możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich sposobów ma bezpośrednie pewne cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego styl życia też inne choroby oczu i choroby wzroku, jakie on posiada. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala osiągnąć najodpowiedniejsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Szczecin

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments