Dobre i złe strony współpracy z trenerem personalnym

Dobre i złe strony współpracy z trenerem personalnym

Polecane strony Polecne i promocje

Trener personalny należy do kategorii bardzo dobrych fachowców. Potrafi on, bowiem z człowieka zaniedbanego, pozbawionego radości życia, stworzyć atrakcyjną, podziwianą wręcz osobie, której dodatkowo nie brak pewności siebie. Bez wątpienia praca ze specjalistą tego typu przyniesie każdemu, kto się na nią zdecyduje bardzo wiele korzyści.

Dobre i złe strony współpracy z trenerem personalnym

Pierwszą z nich jest dostępność do szeroko rozumianej trenerskiej wiedzy. Osoba prowadząca zajęcia indywidualne, potrafi nie tylko w perfekcyjny sposób dobrać właściwy zestaw ćwiczeń dla danego człowieka, ale też dodatkowo umie zapewnić mu wsparcie w zakresie doboru odpowiedniego sposobu żywienia. Na pewno przygotowany przez niego zestaw ćwiczeń, pozwoli odpowiednio wyrzeźbić ciało, a nie spowoduje wielu nieprzyjemnych i trudnych do wyleczenia kontuzji. Wszelkie programy treningowe opracowywane są z uwzględnieniem takich czynników jak: wiek ćwiczącego, jego płeć, stan zdrowia, a także wielu innych. Jak więc widać samodzielne opracowanie podobnego programu, dla kogoś, kto nie ukończył Akademii Wychowania Fizycznego, może być wręcz niewykonalne. Trener będzie wiedział jak dobrać optymalną dietę, łącznie z jej niezbędnymi suplementami. Kolejną ważną zaletą pracy na treningu indywidualnym, jest pewnego rodzaju „posiadanie” trenującego na wyłączność. Jego uwaga jest skupiana na jednej osobie, przez co nawiązuje się wyjątkowa więź. Fachowiec tego typu musi także posiadać pewne zdolności psychologiczne.

Wszakże jego zdaniem jest dotarcie do nie rzadko bardzo zakompleksionego umysł, pozytywne zmotywowanie do pracy, podniesienie własnej samooceny poprzez uświadamianie małych sukcesów. Powiedźmy sobie wprost praca z ludźmi jest często niezwykle trudna, dlatego także odpowiednia komunikacja jest niezwykle istotna.

Tak, więc mówiąc o pozytywnych aspektach pracy z trenerem przytoczyć można takie kwestie jak: wyrzeźbione, jędrne ciało, doskonałe samopoczucie, wyjątkowo dobra kondycja, podniesiona samoocena, nabranie dobrych nawyków mających wpływ na zdrowie człowieka, przyjemne spędzanie czasu w sposób aktywny. Raczej negatywami są natomiast takie czynniki jak cena, będąca często równoważna wynagrodzeniu, jakie człowiek otrzymuje za cały dzień pracy, a także dostępność do usług tego rodzaju. Na prowincji raczej trudno znaleźć człowieka świadczącego tego typu pomoc, a dojazd do centrum może być uciążliwy. Jak więc widać, za pracą z trenerem przemawia cała masa pozytywnych efektów, jakie człowiek może osiągnąć, łącznie z najważniejszym- zdrowiem.

Artykuł powstał dzięki serwisowi Wymarzona Figura

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments