Depilacja- czyli jak przygotować się do wakacji?

Depilacja- czyli jak przygotować się do wakacji?

Artykuł Miesiąca Poradnik

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś zacznij się do nich odpowiednio przygotowywać. Gładkie, idealne, zadbane kobiece ciało pozbawione owłosienia jest pożądane zwłaszcza latem, kiedy to nosi się shorty, sukienki i spódnice, które odkrywają znaczne partie ciała. Jednak owłosienie w miejscach innych niż brwi, rzęsy i włosy na głowie w przypadku kobiet są po prostu niechciane, dlatego też warto poznać skuteczne sposoby, przy pomocy których można się pozbyć owłosienia oraz cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Depilacja- czyli jak przygotować się do wakacji?

Warto zaznaczyć, iż metod usuwanie owłosienia jest bardzo dużo, jednak warto wybrać dla siebie tę która jest najbardziej odpowiednia.

Usuwanie owłosienia maszynką do golenia jest z pewnością najbardziej popularną formą. Ma ona wiele wad i zalet. Jeśli chodzi o zalety to na pewno jest to sposób bardzo łatwy, tani, skuteczny, szybki, jednak nie brakuje też negatywnych aspektów, jak choćby podrażnienia, krótkotrwały efekt, czy też możliwe skaleczenia, czy uszkodzenia naskórka.

Kolejna metoda to depilacja woskiem bądź pastą cukrową. Depilację tymi dwiema metodami można przeprowadzać zarówno samodzielnie w domowym zaciszu, jak i również w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Depilacja w taki sposób jest jednak dosyć bolesna, a także może przyczynić się do pojawienia się zaczerwienienia, podrażnień. Jednak dzięki niem można się cieszyć gładką skórą, pozbawioną włosków przez dłuższy okres czasu, nawet przez okres 2-3 tygodni w zależności od tempa wzrostu włosów. Depilację woskiem można wykonać przy użyciu np. ciepłego wosku, bądź gotowych plastrów.

Najskuteczniejszą metodą jest z całą pewnością depilacja laserowa. Warto jednak podkreślić, iż do całkowitej redukcji owłosienia trzeba przeprowadzić kilka sesji takich zabiegów. Co istotne skóra poddawana zabiegom depilacji laserowej powinna być chroniona przed działaniem promieni słonecznych, dlatego jednak warto zająć się tym jesienią lub zimą, ale latem cieszyć się idealną skórą. Dzięki serii zabiegów depilacji włosy zanikają całkowicie na stałe, lub odrastają bardzo słabe i delikatne- jednymi słowy jest to jak dotąd jedyny skuteczny sposób, aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Minusem może być jednak cena, ponieważ jest to dosyć kosztowna seria zabiegów.

Obecnie wybór metody depilacji jest dosyć duży, dlatego też każdym możne znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie, które to będzie skuteczne, komfortowe i bezpieczne.

Zobacz również: cellactiv

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments