Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym zamykać się przy wyborze zmywarki?

Poradnik

Czym przesuwać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z wycieczki na wysokie liczb traconego czasu, siły, oraz co istotniejsze – wody. W uwadze o siebie również o środowisko warto zainwestować w handel zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i był latami dużo jest poświęcić trochę zaangażowania i wybrać najbardziej korzystny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwsze prawa to styl zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Gdy posiadamy zabudowane każde dania domowe lub, gdyby jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na wymiar, to zapewne wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi wtedy zwłaszcza istotne, jak jesteśmy właścicielami aneksu, wychodzącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną książkę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszelkim, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są powszechnie w odcieniu białym lub srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej wymagających, którzy lubią mieszkać się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich atutem jest ponadto to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także ważna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej funkcja. Standardowo urządzenia organizują w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia poświęcone są osobom zajmującym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w budynku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Świetnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyznało się, że w zespół kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych jedynych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy zarówno z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto przeanalizować oraz tę rzecz. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza informację na materiał zużycia wody dla danego modelu. A tak w przypadku małych zmywarek stanowi wtedy pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne stosują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w układzie do czyszczenia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawa na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej wartość energetyczna. Stanowi wtedy parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jeszcze przychodzi na ochronę środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w klas od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to cecha najmniej finansowa i ciepła dla klienta.

Podobna miara od I do G zwie też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę właściwie jest podać opinię na etap hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi wtedy wyjątkowo ważne, gdy zmywarka postępuje w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na pokładzie 40dB, ale jednostek nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na pokładzie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej chcący klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na kwestie nieco mniej związane z ekonomią zmywania, zatem na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono dość w niektórych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową czyli jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy nabyć w dużych sklepach sieciowych wybierających się w dużych centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie jaśniejszą i lżejszą formą, nawet z wycieczki na konkretniejszy wybór produktu i cen, a też na rzeczy transportowe, jest aukcję internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o medium oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments