Czym zajmuje się podolog i kiedy warto go odwiedzić?

Czym zajmuje się podolog i kiedy warto go odwiedzić?

Warto przeczytać

Ładne, gładkie i zadbane stopy to rzecz, którą każdy z nas chce mieć – nawet w sytuacji, gdy na co dzień skrywamy je w różnego rodzaju obuwiu. Nie jest to jednak jedynie kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Wrastający paznokieć, zmiany na skórze czy uciążliwa brodawka są w stanie naprawdę mocno utrudnić życie. Gdzie możemy pozbyć się niechcianych zmian i zadbać o zdrowie naszych stóp? Czym dokładnie zajmuje się podolog i kiedy powinniśmy udać się do jego gabinetu?

 

1. Czym zajmuje się podolog?

2. Wrastające paznokcie i nie tylko – kiedy wybrać się do podologa?

3. W czym jeszcze pomoże podolog?

 

Czym zajmuje się podolog?

Podolog Kraków to lekarz specjalista, którego polem badań są stopy oraz obręb stawu skokowo-goleniowego. Zajmuje się poprawieniem stanu zdrowia pacjenta w tych obszarach ciała, jak na przykład poprawy stanu mięśni stóp, zmianami skórnymi w obrębie stóp, leczeniem chorób stóp czy problemów paznokci np grzybicy. Możemy udać się do niego z całym szeregiem różnorodnych problemów, a także w celu wykonania pedicure medycznego. Gabinet podologiczny to miejsce, do którego zawsze warto się skierować, jeżeli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie naszych stóp czy kostek.

 

Wrastające paznokcie i nie tylko – kiedy wybrać się do podologa?

Jeżeli mamy problem w kwestii prawidłowego skracania paznokci, w wyniku czego wrastają one i powodują ból, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Dobry podolog Kraków pomoże nam odwrócić proces niewłaściwego wzrostu paznokcia poprzez wykonanie pedicure medycznego. W gabinecie znajdziemy również pomoc w zakresie prawidłowej ochrony zmian ortopedycznych, usuwanie modzeli czy wkręcanie płytek paznokciowych. Podolog będzie nam w stanie udzielić również wskazówek w zakresie poprawnej pielęgnacji stóp, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się, że niepożądane zmiany zaczną nawracać.

 

W czym jeszcze pomoże podolog?

Specjalista z zakresu podologii pomoże nam nie tylko w pozbyciu się niepożądanych stanów w obrębie stóp i kostek. Z jego pomocą możemy również uniknąć ich w przyszłości. Przykładowo, odpowiednio wykonana plastyka wałów paznokciowych może zastopować ich niewłaściwy wzrost i wrastanie, co oszczędzi nam wiele problemów i bólu. Podstawowy zabieg podologiczny, inaczej zwany pedicure podologicznym również może znacząco poprawić kondycję naszych stóp. Jednym z najczęściej wykonywanych przez podologa zadań jest również usuwanie brodawek czy badanie stóp, jeżeli zauważymy na nich jakiekolwiek zmiany.

undefined

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments