Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka

Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka

Ciężarne Dzieci Warto przeczytać

Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka – Gdy u niemowlaka pojawia się gorączka wiele mam nie ma pojęcia jak zabrać się za walkę z nią ani czym jest spowodowana, szczególnie jeśli w tej chwili nie mamy możliwości na wizytę u lekarza pediatry. Na wstępie należy zaznaczyć, że gorączka u niemowlęcia zaczyna się od 38.5 C niezależnie od sposobu jej mierzenia.

Na szczęście na rynku istnieje wiele leków na stan gorączkowy dla niemowląt, które możemy bezpiecznie podawać naszemu maleństwu ( oczywiście stosując się do uwag zawartych w ulotce ).

Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka

Oczywiście na każde dziecko podziałać może zupełnie inny lek, dlatego nie ma złotego środka na gorączkę u każdego malucha. Należy pamiętać, że noworodkom do trzeciego miesiąca życia nie wolno podawać leków zawierających inne środki niż paracetamol.

Leki na gorączkę dla niemowląt zazwyczaj mają dwie formy: doustnej zawiesiny, którą możemy podać na przykład w strzykawce lub czopka. Mimo, iż czopki mają zazwyczaj przedłużone działanie ( nawet do 6-8 godzin ) to ich podawanie nie jest zalecane w przypadku, gdy podwyższonej temperaturze towarzyszy biegunka, ponieważ lek nie zdąży się dobrze wchłonąć nim zostanie wydalony przez dziecko. Jeśli chodzi o leki przeciwgorączkowe w formie doustnej zawiesiny mamy ich bardzo szeroki wybór dostępny w każdej aptece.

Jednym w popularniejszych preparatów jest IBUM – lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny i przeciwbólowy, który stosować możemy już od trzeciego miesiąca życia dziecka, a jego niebywałą zaletą jest fakt, że dostaniemy go w różnych smakach co ułatwi nieco podanie go maluchowi.

Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka

Swój skład opiera głównie na ibuprofenie, który zapewnia ulgę dziecku nawet na 8 godzin. Następnym preparatem często wybieranym przez mamy jest PANADOL dla dzieci, który w swoim składzie ma paracetamol działający nieco krócej ( do czterech godzin ). Jego dawkowanie przeliczane jest na kilogram masy ciała dziecka i opisane jest dokładnie w ulotce dołączonej do preparatu. Jego podawanie dozwolone jest od trzeciego miesiąca życia i pomaga w sytuacjach takich jak: gorączka, przeziębienie lub grypa, bolesne ząbkowanie, ból gardła lub ucha.

W przypadku, gdy szukamy leku dla nieco starszego dziecka ( od szóstego miesiąca życia ) możemy zdecydować się na zakup PEDIPROFENU, leku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego podawanie zaleca się w przypadku słabego lub umiarkowanie silnego bólu przy ząbkowaniu oraz przy zwalczaniu gorączki, działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. W jego składzie znajdziemy głównie ibuprofen jednak w nieco wyższej dawce niż w przypadku wcześniej wymienionych preparatów.

Czym można zbijać gorączkę u niemowlaka

W każdej aptece znajdziemy również wiele leków przeciwgorączkowych w postaci czopków, przy ich zakupie należy jednak zwrócić uwagę na ilość zawartej w nich substancji czynnej, ponieważ produkowane są zazwyczaj w dwóch kategoriach: mocniejszych ( po 300 mg ) lub słabszych ( 100-150 mg ). Przy rozpoczęciu ich stosowania należy dokładnie zapoznać się z dawkowaniem i podzielić czopek na odpowiednio małą część, aby dziecko dostało odpowiednią dla swojego wieku dawkę leku. Jednym z najbardziej popularnych środków tego typu jest PARACETAMOL Hasco, który zawiera 250 mg paracetamolu i można stosować go już od trzeciego miesiąca życia. Jego działanie dzielimy na przeciwbólowe ( około 4-6 godzin ) i przeciwgorączkowe ( około 6-8 godzin). Jeśli chcemy podać dziecku czopek zawierający ibuprofen powinniśmy sięgnąć po NUROFEN dla dzieci lub IBUFEN Baby, oba te leki dostaniemy w dwóch wersjach: silniejszej po 250-300 mg lub słabszej po 60-120 mg.

Ich dawkowanie przeliczamy na kilogram masy ciała dziecka, a stosowanie nie jest zalecane u dzieci poniżej 6 kilogramów masy ciała. Ich działanie zbliżone jest do płynnej formy, więc będą działać przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Możemy je również stosować w przypadku gorączki poszczepiennej jednak powinniśmy to skonsultować choćby telefonicznie z lekarzem pediatrą. Środkiem, który po konsultacji z lekarzem możemy podawać dziecku poniżej trzeciego miesiąca życia jest PARACETAMOL Farmina, lek zawierający paracetamol w najniższej na rynku dawce ( 50 mg ). Działa on dokładnie tak samo jak wyżej wymienione leki, a stosowanie właśnie tego leku jest najbezpieczniejsze u noworodków do trzeciego miesiąca życia.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
6 lat temu
Wystaw ocenę :
     

Goraczke najszybciej zbic zmieszaniem 2 syropow paracetamol i ibuprofen np. Na roczne dziecko podac jednoczesnie 2,5 ml paracetamolu plus 2,5 ml ibuprofenu