Czy mikrodermabrazja to dobra kuracja na jesień?

Czy mikrodermabrazja to dobra kuracja na jesień?

Poradnik
Mechaniczne złuszczanie naskórka powinno być wykonywane zarówno w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów, jak i w trosce o bezpieczeństwo osoby, która zgłosi się do salonu kosmetycznego. Dlatego też m.in. zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie należy przeprowadzać przy wyższych temperaturach i dużym nasłonecznieniu, czyli późną wiosną oraz w okresie letnim. Idealnym czasem na rozpoczęcie takiej kuracji złuszczającej jest za to jesień.

 

Złuszczanie naskórka w czasie chłodniejszych dni

Pełna terapia mikrodermabrazji diamentowej nie wymaga zbyt wielu powtórzeń. Taka kuracja składa się zazwyczaj z od 3 do 6 spotkań w gabinecie kosmetycznym. Niemniej, w związku z tym, że zabiegi mikrodermabrazji powtarza się co 2-3 tygodnie, nie zawsze warto zwlekać z rozpoczęciem kuracji do ostatniej chwili, czyli do zimy lub wczesnej wiosny. Ponadto, w przypadku złuszczania naskórka, którego celem jest również odmłodzenie skóry w okolicach twarzy, szyi bądź dekoltu, należy zachować dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi spotkaniami. W takich okolicznościach mikrodermabrazja diamentowa będzie przeprowadzana nawet co 3-4 tygodnie. Nietrudno zgadnąć, że wydłuży to czas trwania całej terapii złuszczającej.

Czy mikrodermabrazja to dobra kuracja na jesień?

Kuracja z użyciem mikrokryształków diamentu wymaga też ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Jedno z najważniejszych zaleceń mówi wręcz, że przez 2 tygodnie po wizycie w gabinecie należy unikać ekspozycji obszaru zabiegowego na działanie słońca. Trzeba również wtedy bezwzględnie stosować preparaty z wysokim filtrem SPF. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może doprowadzić do wystąpienia powikłań, m.in. przebarwień. I to kolejny argument za tym, aby rozpocząć kurację w okresie jesiennym, gdy działanie słońca nie jest aż tak intensywne.

Wskazania do zabiegów mikrodermabrazji

Głowica z mikrokryształkami diamentu, używana podczas tego rodzaju mikrodermabrazji, pozwala na zredukowanie różnych niedoskonałości skóry. Taki peeling zapewnia nie tylko złuszczenie naskórka do odpowiedniego poziomu, ale też usunięcie łojotoku i zaskórników. W rezultacie, zabiegi mikrodermabrazji sprawdzają się m.in. w walce ze zmianami trądzikowymi. Co więcej, na kurację decydują się osoby, którym zależy na wygładzeniu nierówności skóry, rozjaśnieniu lub zlikwidowaniu przebarwień oraz zmniejszeniu widoczności drobnych zmarszczek.

Czy mikrodermabrazja to dobra kuracja na jesień?

To z kolei sprawia, że mikrodermabrazja diamentowa wykazuje nawet działanie anti-aging. Po wykonaniu serii zabiegów skóra staje się zarówno bardziej napięta i elastyczna, jak i wolna od zanieczyszczeń czy zrogowaciałości. Ponadto, efektem pełnej kuracji jest wyrównanie kolorytu w obszarze zabiegowym.

Cera naczyniowa i inne przeciwwskazania

Istnieją przypadki, w których nie można skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji. Oprócz skóry ze świeżą opalenizną, takiej kuracji nie przeprowadza się także przy cerze naczynkowej. Złuszczanie naskórka za pomocą głowicy z mikrokryształkami diamentu mogłoby bowiem wtedy doprowadzić do rozszerzenia ścian naczyń krwionośnych, a w konsekwencji – do powiększenia niepożądanych zmian, np. rumienia. W takich okolicznościach warto pomyśleć o innych kuracjach kosmetycznych. Cera naczyniowa nie stanowi przeszkody do wykonania m.in. peelingu kawitacyjnego, oxybrazji czy nawet eksfoliacji niektórymi kwasami.

Przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji diamentowej będą też zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym, trądzik krostkowy, ropowiczy i różowaty, uszkodzenia skóry, naczyniaki jamiste, nowotwory oraz znamiona. Ponadto, peelingu mechanicznego nie wykonuje się u osób, które są w trakcie terapii przeciwtrądzikowej Roaccutanem (minimum 3-miesieczny odstęp czasowy), przeszły niedawno zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy (minimum 2-miesięczny odstęp czasowy) lub mają skłonność do bliznowców (keloidów).

Źródło artykułu o zabiegach mikrodermabrazji: Qclinique.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o