Covi Sept - preparat do dezynfekcji rąk

Covi Sept – preparat do dezynfekcji rąk

Artykuł Miesiąca Kup Teraz ZAKUPY Zdowie zdrowie i uroda

Wszędzie dookoła nas czają się niebezpieczeństwa. Niewidoczne gołym okiem wirusy i bakterie. Tak było do niedawna.

 

Jeszcze w połowie XIX wieku nie wierzono iż bakterie i wirusy mogą szkodzić. Dopiero dzięki pracy wybitnych uczonych Louisa Pasteura – wynalazcy szczepionki przeciwko wściekliźnie oraz Roberta Kocha, odkrywcy bakterii wąglika, kiły i gruźlicy zauważono iż w przyrodzie istnieją patogeny, które mogą szkodzić i zarażać ludzi. Od tego momentu rozpoczęły się badania które doprowadziły do wynalezieniu antybiotyku, oraz sterylizacji, oraz rozwoju antyseptyki.

Kup teraz Covi Sept

Działalność antyseptyczną przeciwzakażeniową niektórych substancji znano już wcześniej. Powszechne stosowanie metod antyseptycznych zapoczątkowało opublikowanie w 1867 r. pracy „Zasady antyseptyki w praktyce chirurgicznej” przez angielskiego lekarza Josepha Listera. Od tego momentu wiemy iż możemy walczyć z wirusami i bakteriami i chronić przed nimi nasze otoczenie.

Antyseptykami w założeniu powinny być substancje nieszkodliwe dla organizmu, na szczęście w tej nierównej walce z patogenami wspomagają nas środki nam znane i dostępne m.in. alkohol etylowy będący bazą do wytwarzania płynów antyseptycznych. Jednym z takich środków dostępnych w hurtowni medycznej jest Covi Sept płyn antyseptyczny o zawartości alkoholu 80%.

button-zamow

Głównym składnikiem Covi Sept jest etanol, jednak z uwagi na wysuszające właściwości alkoholu producent dodał do składu deksaapentanol (COVI-SEPT Plus), który ma chronić skórę dłoni przed przesuszeniem oraz reakcjami alergicznymi. Środek ten jest dedykowany do użycia w placówkach służby zdrowia, jednostkach budżetowych, przemyśle spożywczym, oraz jako środek ochrony indywidualnej.

Ma zastosowanie do dezynfekcji skóry rąk, powierzchni płaskich, oraz urządzeń. Łatwość aplikacji zapewniają zróżnicowane objętości opakowań. Covi Sept dostępny w hurtowni medycznej jest dostępny w pojemnikach 5,2,1 litrów, oraz w mniejszych butelkach 50ml, 100ml, 250ml, 500ml.

kup-teraz Covi Sept

W związku z pandemią korona wirusa zaleca się powszechne stosowanie środków antyseptycznych, szczególnie w przestrzeni publicznej narażonych na ekspozycję styczność z patogenem. Covi Sept działa poprze kontakt płynu z wirusem, co powoduje zniszczenie jego lipidowej powłoczki, i jego dezaktywacje. Wirus w ten sposób traci możliwość transmisji i wniknięcia do komórki nosiciela.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
3 lat temu
Wystaw ocenę :
     

No właśnie serdecznie polecamy płyny antyseptyczne szczególnie Covi Seot ze względu na wysoką zawartość alkoholu, aż 80%!. Ten płyn jak i inne są dostępne w Hurtowni Medycznej CMS Polska.