Co zrobić, gdy nasze dziecko nagle zachoruje? Gdzie można uzyskać całodobową pomoc pediatry?

Co zrobić, gdy nasze dziecko nagle zachoruje? Gdzie można uzyskać całodobową pomoc pediatry?

Dzieci Zdowie Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Warto wiedzieć, co można zrobić, gdy dziecko nagle zachoruje i gdzie szukać całodobowej opieki medycznej. Okazuje się, że lekarskie wizyty domowe do chorego malucha można zamówić drogą online, a lekarz przyjedzie do chorego malucha w przeciągu godziny! Sprawdź ofertę pediatra 24h Warszawa!

 

Co zrobić, gdy nasze dziecko nagle zachoruje? Gdzie można uzyskać całodobową pomoc pediatry?

 

Lekarskie wizyty domowe potrafią ułatwiać życie szczególnie wtedy, kiedy dużo pracujemy i nie mamy czasu na dbanie o zdrowie. W każdym domu mogą się również zdarzyć sytuacje kryzysowe, które sprawiają, że pojawia się konieczność wezwania lekarza. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Warto pamiętać, że w przypadku dorosłych możemy spróbować leczenia środkami dostępnymi bez recepty, jednak podanie dziecku takich leków może nie być bezpieczne. Organizmy dzieci są słabsze, bardziej podatne na wzrost temperatury czy odwodnienie, dlatego warto działać od razu – na szczęście rodzice mają do dyspozycji pediatra 24h Warszawa, który na terenie stolicy jest w stanie przyjechać do małego pacjenta bez względu na porę dnia i nocy.

 

Czym charakteryzuje się pediatra 24h Warszawa?

 

Pediatra 24h Warszawa to firma działająca na rynku od niedawna, jednak rozwija się dynamicznie i stanowi sporą konkurencję dla innych „lekarzy na telefon”. Na razie lekarza pediatrę można wezwać do dziecka na terenie Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, jednak firma cały czas rozszerza zakres swojego działania i wkrótce może objąć siecią placówek i lekarzy całą Polskę. Pediatra 24h Warszawa charakteryzuje się wyjątkowo prostym działaniem, dogodnym dla każdego klienta. Lekarza pediatrę można wezwać poprzez stronę internetową – https://lekarzobok.pl/ lub za pośrednictwem numeru telefonu, obsługiwanego całą dobę. Dzięki temu rodzic może łatwo i szybko wezwać lekarza, nawet bez wykonywania telefonu. Jest to wyjątkowo dogodne, gdy zostawiamy dziecko pod opieką dziadków czy opiekunki, którzy nie chcą lub obawiają się wezwać lekarza. Rodzic z dowolnego miejsca może wykonać telefon lub zamówić wizytę poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Wszystkie zamówione wizyty domowe przeprowadzane są według standardów wyznaczonych przez lekarską Radę Programową, odbywają się w miłej, bezstresowej atmosferze, z zachowaniem podstawowych zasad higieny. Wszyscy lekarze pediatrzy współpracujący z Pediatra 24h Warszawa mają wysokie kwalifikacje i niezbędną wiedzę, dzięki czemu są w stanie świadczyć usługi medyczne na wysokim poziomie. W razie potrzeby mogą wypisać niezbędne recepty, skierowania na badania czy zwolnienie lekarskie.

 

Jak szybko można zamówić lekarza?

 

Jak wiadomo, w nagłych przypadkach liczy się czas działania. Co może jednak zrobić rodzic, którego dziecko zachoruje lub ulegnie wypadkowi w godzinach wieczornych/nocnych, gdy przychodnie nie funkcjonują, a SOR-y zostały zlikwidowane w polskich szpitalach? Czekanie na pomoc na izbie przyjęć może trwać nawet godzinami i na pewno nie odbije się korzystnie na zdrowiu dziecka, które i tak do szpitala trafia chore i zmęczone. Pediatra 24h Warszawa daje szanse na bezstresową i szybką pomoc, udzieloną w domu prywatnym. Dzięki temu nie trzeba przewozić dziecka i narażać go na dodatkowe emocje czy wysiłek. W zależności od tego, który lekarza znajduje się w pobliżu, czas realizacji zlecenia wynosi maksymalnie 1 godzinę. Aplikacja dedykowana na smartfony rodziców pozwala im na śledzenie trasy pokonywanej właśnie przez lekarza – dzięki temu doskonale wiedzą, gdzie pediatra się znajduje i mogą wskazać mu drogę pod konkretny adres. Rodzic ma również możliwość zamówienia wizyty na wskazany dzień i termin, dzięki czemu może zamówić lekarza do łagodniejszych przypadków, które nie wymagają natychmiastowej interwencji medycznej. To naprawdę spore ułatwienie i wygoda dla każdego zapracowanego rodzica, który nie ma czasu i możliwości, by stać w kolejkach i czekać na przyjęcie do lekarza rodzinnego.

 

Ile kosztuje usługa pediatry na telefon?

 

Jak każda wizyta prywatna, wezwanie pediatry nie jest darmowe. Okazuje się jednak, że cena wizyty domowej nie jest wyższa niż zwykła, prywatna wizyta u lekarza, do którego trzeba się umówić z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem i na dodatek, trzeba dojechać do gabinetu. Wizyta pediatry w tygodniu kosztuje 185 złotych, w weekendy i święta 245 złotych. Badanie dodatkowego pacjenta kosztuje zaledwie 80 złotych. Jeszcze tańsze są wizyty kontrolne, wykonywane w przeciągu 10 kolejnych dni. Wizyta u pacjenta znajdującego się w odległości do 10 kilometrów od miasta macierzystego lekarza, zawsze kosztuje 245 złotych. Cena za wizytę jest ustalona z góry, dzięki czemu rodzice wzywając pediatrę doskonale wiedzą, ile muszą zapłacić. Opłata dokonywana jest drogą online, za pomocą specjalnej aplikacji lub formularza na stronie, już przy zamawianiu wizyty lekarskiej. Jest to ogromne ułatwienie szczególnie dla osób, które akurat nie mają gotówki przy sobie. Cena ustalona z góry to brak niespodzianki przy opłacie za lekarza. Warto dodać, że wielu lekarzy oferujących wizyty domowe, ustala ich ceny dopiero po przyjechaniu na miejsce, zbadaniu pacjenta i obserwacji objawów. Wtedy rodzice chorego dziecka mogą spotkać się z sytuacją, gdy zwykła wizyta będzie kosztowała ich 200-300 złotych, a wypisanie recepty jest dodatkowo płatne.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments