Co na zmarszczki na szyi i dekolcie?

Co na zmarszczki na szyi i dekolcie?

Warto przeczytać

Szyja i dekolt często najbardziej zdradzają nasz wiek. Skóra w tych okolicach jest niezwykle cienka ze względu na małą ilość tkanki podskórnej. W efekcie proces starzenia rozpoczyna się wcześniej i intensywniej. Dodatkowo w pielęgnacji domowej szyja i dekolt są często pomijaną okolicą co również przyczynia się do szybszego powstawania oznak starzenia w postaci zmarszczek i wiotkości. Jakie zabiegi na zmarszczki na szyi i dekolcie wybrać?

Zmarszczki na szyi

Powstawanie zmarszczek na szyi wynika głównie z dużej aktywności mięśni szyi, odpowiedzialnego min. za podnoszenie głowy do góry. W wyniku tego powstają zmarszczki pionowe. Dodatkowo na szyi tworzą się również zmarszczki poziome będące skutkiem nieprawidłowej pozycji podczas spania, pracy przy komputerze i telefonie, dużej ekspozycji na słońce, nieprawidłowej pielęgnacji czy genów.

Najskuteczniejszymi zabiegami na pozbycie się zmarszczek na szyi są: mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe, hifu czy wypełnienie kwasem hialuronowym.

Zmarszczki na dekolcie

Zmarszczki na dekolcie pojawiają się głównie ze względu na niewielką ilość gruczołów łojowych na tej okolicy, nieprawidłową pozycją podczas snu, u kobiet noszeniem nieprawidłowego biustonosza, dużą ekspozycją na światło słoneczne czy genami. Dodatkowo w tej okolicy często pojawiają się przebarwienia czy rozszerzone naczynka.

Najskuteczniejszymi zabiegami na zmarszczki na dekolcie są: radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, nici pdo wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Oprócz zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej niezwykle ważna jest domowa pielęgnacja, ochrona foto słoneczna, odpowiednia pozycja podczas snu i prosta postawa ciała.  

Jeśli nie wiesz jaki zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, skonsultuj się ze specjalistą medycyny estetycznej RosaMed Clinic w Warszawie, który pomoże Ci dobrać odpowiednią pielęgnację i zabiegi dla Twojej skóry.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments