Catering dla dzieci – czy to dobry wybór?

Catering dla dzieci – czy to dobry wybór?

Polecne i promocje

Coraz więcej żłobków, przedszkoli oraz szkół decyduje się na korzystanie z usług cateringowych, wywołując tym samym wiele pytań wśród rodziców. Czy catering dla najmłodszych to rzeczywiście dobry wybór?

 

Właściwe żywienie ma bardzo duże znaczenie dla najmłodszych – to właśnie odpowiednio skomponowane posiłki mają dostarczać dzieciom właściwą ilość składników odżywczych w celu zdrowego rozwoju. Dużą rolę w tym kontekście odgrywa również żłobek, przedszkole i szkoła, gdzie wiele dzieci każdego dnia je posiłki.

Kiedyś posiłki te były wydawane przez stołówki. Obecnie spotykane są one coraz rzadziej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich utrzymanie związane jest z wysokimi wydatkami – wiele z nich wymaga poważnych inwestycji, aby dostosować je do obowiązujących obecnie norm sanitarnych, co dla szkół i samorządów jest zbyt dużym obciążeniem.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wtedy catering dla dzieci Warszawa jest jednym z wielu miast na mapie Polski, gdzie w placówkach korzysta się z usług cateringowych. Catering dla dzieci polega na codziennym dostarczaniu do placówek świeżych posiłków – najczęściej na cały dzień, czyli obejmują one śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. W ten sposób w placówce nie przygotowuje się posiłków, ale jedynie rozdaje się je dzieciom.

Wielu rodziców obawia się jednak, że catering nie jest zbyt dobrym wyborem dla malucha. Kojarzony jest głównie z niesmacznymi, zimnymi posiłkami, które nie są najwyższej jakości, na przykład powstają z najtańszych produktów. Jednak warto wskazać, że obecnie oferowany catering dziecięcy jest na bardzo wysokim poziomie – firmy cateringowe zatrudniają dietetyków, przygotowują menu dopasowane do potrzeb dzieci, stosują świeże surowce, dbają o atrakcyjny wygląd potraw, dlatego catering stanowi atrakcyjną alternatywę dla posiłków ze stołówki. Doskonałym przykładem jest eduservice.pl

Warto także poruszyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie kosztów – posiłki dostarczane przez firmy cateringowe są przystępne cenowo, wobec tego rodzice nie muszą wtedy obawiać się wysokich kosztów związanych z wyżywieniem dzieci.

 

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments