Butelka plastikowa a zdrowie — sprawdź czym zastąpić szkodliwy plastik?

Butelka plastikowa a zdrowie — sprawdź czym zastąpić szkodliwy plastik?

Warto przeczytać

Szkodliwość plastikowych butelek została udowodniona wieloma badaniami. Co więcej, plastik ma negatywny wpływ na organizm już w okresie prenatalny. Dlatego tak istotna jest wiedza na temat jego szkodliwości i sposobów, w jaki można go wyeliminować z codziennego użytku.

 

Stosowanie plastikowych butelek jest niezwykle wygodne. Ponadto ich dużym atutem jest łatwa dostępność. Wystarczy zajść do pobliskiego sklepu i zaopatrzyć się w butelkę z wodą. Jednak na tym jego zalety się kończą. Jak wykazano mikrocząsteczki znajdujące się w plastiku, przenikają do wody i działają szkodliwie na cały organizm. Właśnie dlatego co raz więcej osób decyduje się na alternatywy, które nie powodują skutków ubocznych i jak się okazuje, są równie praktyczne i wygodne w użytku.

 

 

Negatywny wpływ plastikowych butelek na zdrowie

W plastiku znajdują się szkodliwe substancje zwane BPA i Ftalany, których mikrocząsteczki przedostają się do wody. Właśnie te substancje mają niekorzystny wpływ na organizm. Bisfenol A zwany również BPA zaburza gospodarkę hormonalną, a także może się przyczyniać do rozwoju takich chorób jak cukrzyca, nowotwory lub otyłość. Co więcej może również wywołać zaburzenia neurologiczne, jak również poronienia. Za to ftalany mogą pogarszać stany zapalne toczące się w organizmie, wpływać negatywnie na układ hormonalny chłopców i mężczyzna, a w niektórych przypadkach prowadzić do chorób zagrażający życiu. Wszystko to za sprawą z pozoru niewinnej plastikowej butelki. Właśnie dlatego tak ważna jest wiedza na temat szkodliwości plastiku, którą można uzyskać również na takich stronach jak https://dafi.pl/blog/zdrowa-dieta/czy-woda-w-butelkach-plastikowych-jest-zdrowa/ , a także stosowanie alternatywnych środków w trosce o własne zdrowie.

 

Czym zastąpić plastikowe butelki?

Na rynku jest ogromny wybór produktów, które z powodzeniem mogą zastąpić plastikowe butelki. Ponadto stosując takie rozwiązania, można się przekonać, że są wyjątkowo praktyczne. Oprócz dbania o środowisko pozwalają zatroszczyć się o własne zdrowie i czerpać z życia jak najwięcej przez długi czas. Przede wszystkim tego typu produkty można podzielić na dwie kategorie: do użytku domowego i do stosowania na zewnątrz. Szczególnie przydatnym akcesorium, które powinno zagościć w każdym domu, jest dzbanek filtrujący. Dzięki niemu w każdej chwili można mieć czystą, świeżą i zdrową wodę. Filtr znajdujący się w produkcie oczyszcza płyn z chloru, nieprzyjemnego zapachu i innych zanieczyszczeń. W ten sposób można pić wodę prosto z kranu, ciesząc się jej dobrym smakiem.

 

Na rynku dostępne są także butelki wielokrotnego użytku wykonane z tritanu lub szkła, które nie wytwarzają szkodliwych substancji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne podczas użytku. Tego typu produkty można wielokrotnie uzupełniać, w ten sposób oszczędzając czas i pieniądze. Za to różnego rodzaju bidony doskonale sprawdzają się do stosowania poza domem. Dostępne są zarówno zwykłe, podręczne butelki, jak i takie z wkładem filtrującym, które umożliwiają ich ponowne napełnienie wodą niezależnie od miejsca przebywania bez obawy o zanieczyszczenia. Taka alternatywa sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

 

Alternatywne środki też są praktyczne i wygodne

Alternatywne środku z powodzeniem wypierają plastikowe butelki. Nie tylko są przyjazne środowisku, ale również zdrowiu. Właśnie dlatego dorośli wybierają je również dla dzieci. Pozwalają na dostęp do świeżej wody w każdym miejscu i nie powodują przedostawania się do płynu szkodliwych substancji. Co więcej, można je wielokrotnie używać, dzięki czemu można oszczędzić także czas i pieniądze. Dlatego pragnąc zadbać o swoje zdrowie, warto zmienić nawyki na zdrowsze i wyeliminować z życia szkodliwe produkty.

0 0 votes
Wystaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments