Atrakcje dla dzieci w Warszawie na zimę

Atrakcje dla dzieci w Warszawie na zimę

Warto przeczytać

Kiedy mróz zaczyna szczypać w uszy, a śnieg mocno sypie, trudno jest zwiedzać główne atrakcje stolicy umieszczone na zewnątrz. Spacer w Łazienkach Królewskich, wypoczynek na starówce w cieniu Zamku Królewskiego czy widoki rozpościerające się z wysokich pięter Pałacu Kultury to nie do końca dobre pomysły na atrakcje dla dzieci, jakie oferuje Warszawa. Sprawdźmy zatem, gdzie wybrać się z dziećmi zimą w Warszawie, aby dobrze się bawiły

Teatr Małego Widza

W Warszawie jest takie miejsce jak Teatr Małego Widza. To instytucja kultury funkcjonująca w stolicy już od 2011 roku. Jest miejscem przeznaczonym właśnie dla dzieci. Oferuje szeroką skalę działań artystyczno-edukacyjnych skierowanych do najmłodszych – dzieci od 1 do 5 roku życia, choć i starsze dzieciaki znajdą tu propozycje warsztatów, spektakli czy innych wydarzeń. Wizyta w TMW to dobry pomysł, jeśli interesują nas atrakcje dla dzieci w Warszawie w zamkniętych pomieszczeniach, a więc niezależne od pogody.

Centrum Nauki Kopernik

Kiedy za oknem panuje ziąb, warto zarezerwować bilety do Centrum Nauki Kopernik. To jedna z najpopularniejszych warszawskich atrakcji dla dzieci. Oferta CNK została przygotowana w taki sposób, aby każde dziecko, bez względu na wiek, miało frajdę ze zwiedzania. Liczba ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik i to, w jaki sposób zostały one przygotowane, są zdecydowanym atutem tego miejsca. Nawet podczas niepogody można tu przyjść i spędzić miło czas wraz z dziećmi.

Muzeum dla dzieci

Skoro mamy teatr dla dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wśród najważniejszych atrakcji dla najmłodszych w Warszawie na zimę znalazło się muzeum dla dzieci. To miejsce, które powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie już w 2003 roku i od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością. To jednocześnie pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne w pełni adresowane do najmłodszych odwiedzających. Dzieci są tu traktowane na równi z dorosłymi. Odwiedzenie tego miejsca będzie świetnym pomysłem na wycieczkę z dzieckiem w Warszawie.